خط تولید خودرو
تا دو ماه دیگر انجام می شود

پیوستن خودروسازان به سامانه گارانتی

این سامانه نزدیك به دو سال است كه راه اندازی شده اما گروه دومی كه اضافه كردیم گروه خودروها است

تصویر روز ـ مدیر كل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت اعلام کرد: با نظارت هم سازمان ها هم خدمات دهنده ها و هم مردم در استفاده از این كالاها و خدمات بهره ببرند.

حمید محله ای در گفتگو با برنامه «روزی نو» رادیو اقتصاد اظهار داشت: این سامانه نزدیك به دو سال است كه راه اندازی شده اما گروه دومی كه اضافه كردیم گروه خودروها است كه شناسنامه خدمات پس از فروش را تكمیل و بقیه هم در شرف انجام هستند، امیدواریم كه تا یكی دو ماه آینده همه اینها تكمیل شود، بازخوردی كه از سامانه جامع خدمات پس از فروش در حوزه لوازم خانگی گرفتیم این امید را به ما می دهد كه موضوع رسیدگی به كم كاری ها و كاستی ها در حوزه خدمات پس از فروش در حوزه خودرو هم انشاالله كاهش پیدا كند.

محله ای افزود: از طریق سامانه ایران جی اس دات آی آر دیگر در خودرو كد رهگیری مدنظر نیست؛ وی آی ان های ۱۷ رقمی خودرو كد رهگیری می شودكه برای خودرو اختصاص پیدا می كند كه همه می توانند استعلام كنند كه خودرویشان گارانتی دارد یا خیر؛ البته بعد از ثبت نام و تكمیل مراحل، اگر هم احیاناً در جایی خدمات با كاستی مواجه شد می توانند شكایت كنند و سریعاً رسیدگی شود. در بسیاری از موارد خودروساز می خواهد خدمات خوبی را ارائه كند اما بعضی موقع كم كاری در لایه های پائین صورت می گیرد كه امیدواریم از این طریق خودروساز و خدمات دهنده به این اطلاعات بیشتر دست پیدا كند.

محله ای اظهار امیدواری كرد تا با نظارت هم سازمانها هم خدمات دهنده ها و هم مردم در استفاده از این كالاها و خدمات بهره ببرند.

وی بیان داشت: با انتخاب گروه های كالایی به افرادی كه به آنها خدمات می دهند به آدرس و نشانی و تلفن آنها دسترسی پیدا می كنیم كه شامل قطعات لوازم یدكی هم می شود. یكی از اهداف راه اندازی سامانه این است كه مرجع اطلاعاتی ایجاد كنیم به جای اینكه افراد در اینترنت به صورت عمومی دنبال جایی برای تعمیرگاه یا جایی برای خدمات بگردند از این طریق انجام شود.

محله ای گفت: ما به جای صرف هزینه برای آموزش در سطح گسترده راه دومی را انتخاب كردیم كه در فاز دوم این سامانه انشاالله اجرایی خواهد شد و آن هم ایجاد یكسری شاخص هایی در حوزه ارائه خدمات است بدون اینكه بخواهیم كسی را ارزیابی مستقیم انجام بدهیم كه البته این هم با همكاری سازمان استاندارد سامان می گیرد و عملیاتی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *