AS

تامین مالی 6300 واحد در قانون جهش تولید مسکن

​​تصویر روز _ محسن سیفی، سرپرست بانک صادرات ایران توسعه بخش مسکن و توجه به افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های این بخش را یکی از مهمترین مؤلفه‌های تولید، اشتغال و رشد اقتصادی کشور عنوان و از تامین مالی بیش از 6300 واحد مسکونی در قالب قانون جهش تولید مسکن توسط این بانک خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، وی با بیان اینکه حمایت از توسعه و تولید مسکن در کشور در قالب طرح اقدام ملی مسکن بدون مشارکت و پشتیبانی نظام بانکی امکان‌پذیر نیست، افزود: بانک صادرات ایران با هدف حمایت از خانه‌دار شدن اقشار مختلف مردم و حمایت از طرح اقدام ملی مسکن برای تامین مالی بیش از 6300 فقره واحدهای مسکونی در قالب این طرح، قرارداد منعقد کرد.

سرپرست بانک صادرات ایران تاکید کرد: این بانک به منظور مشارکت در ارتقای سهم برجسته خود در تامین مالی بخش مسکن کشور علاوه بر پرداخت تسهیلات متنوع در بخش مسکن شهری و روستایی، در یک سال گذشته با انعقاد قرارداد تامین مالی شش هزار و 384 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، سهم قابل توجه خود در تامین مالی بخش مسکن را ارتقا داد.

سیفی اظهار کرد: یک سال گذشته در قالب این طرح، قرارداد دو هزار و 134 واحد مسکن خودمالکی شهری و چهارهزار و 250 واحد در بخش مسکن 99 ساله توسط بانک صادرات ایران منعقد شده و روند انعقاد قرارداد و تامین مالی مسکن هموطنان در قالب طرح اقدام ملی مسکن همچنان با طی شدن مسیرهای قانونی و اداری و تکمیل پرونده‌ها ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه حمایت بانک صادرات ایران در عملیاتی شدن این طرح در اغلب استان‌های کشور و از جمله استان‌های همدان، اردبیل، چهار محال و بختیاری و مرکزی برجسته‌تر بوده، گفت: بانک صادرات ایران علاوه بر حمایت‌های انجام شده در قالب این طرح، طی یک سال گذشته، بیش از 30 هزار فقره تسهیلات یارانه‌ای مسکن روستایی به ارزش نزدیک به 34 هزار میلیارد ریال در تمامی استان‌های کشور پرداخت کرده است.

سرپرست بانک صادرات ایران افزود: طی یک سال گذشته در ادامه حمایت از مستاجران، پرداخت ودیعه مسکن را در دستور کار خود داشته به نحوی که در این مدت در استان‌های مختلف کشور، بیش از 50 هزار و 600 فقره تسهیلات ودیعه مسکن به ارزش بالغ بر 28 هزار و 577 میلیارد ریال پرداخت کرده و نقش حمایتی خود از مردم شریف ایران را در بخش مسکن تقویت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *