علی آبادی - وزیر صمت

رشد صنعت لوازم خانگی کافی نیست

وضع این صنعت در مقایسه با گذشته رشد بسیار خوبی داشته است، اما این رشد کافی نیست

تصویر روز ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دغدغه اصلی صنعتگران، تأمین منابع مالی و مواد اولیه است که تلاش می‌کنیم این موانع تولید را رفع کنیم.

عباس علی آبادی در مصاحبه با صداوسیما درباره برنامه وزارت صمت برای صنعت لوازم خانگی گفت: لوازم خانگی جزء ارکان اصلی زندگی خانواده‌ها است و مخاطب ما در لوازم خانگی، خانواده‌ها هستند.

وی افزود: وضع این صنعت در مقایسه با گذشته رشد بسیار خوبی داشته است، اما این رشد کافی نیست؛ روزی که ما در منطقه و در دنیا به عنوان یک نشان ایرانی بتوانیم محصولی را ارائه کنیم که دیگران بعد از ایران آن را ارائه کنند، آن روز، روز خوبی خواهد بود.

علی آبادی ادامه داد: صنعت لوازم خانگی در تلاش است که ما را به این وضعیت نزدیک سازد؛ البته موضوع کیفیت و قیمت مناسب از جمله دغدغه‌های خانواده‌ها است که باید آن برطرف شود.

وی درباره اینکه همچنان ممنوعیت واردات لوازم خانگی به قوت خود باقی خواهد ماند یا مجوز واردات خواهید داد، افزود: همه هدف ما از مدیریت عرصه تجارت، حمایت از تولید است منتهی این حمایت بدین معنا نیست که رقابت را از بین ببرد؛ ما باید به سمتی حرکت کنیم که در عین رقابت پذیر کردن صنایع، فرصت انتخاب را برای مردم فراهم نمائیم به همین دلیل مسیر ما، مسیری نخواهد بود که صرفا به لوازم خانگی، انحصاری نگاه کنیم، زیرا لوازم خانگی امروز ما رقابت پذیر است.

علی آبادی ادامه داد: به منظور رقابت پذیر کردن کالا‌های ایرانی، با رعایت تعرفه‌های مناسب، این کار (ارائه مجوز برای واردات لوازم خانگی) انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *