وام ازدواج

پرداخت کمک هزینه ازدواج به زوجین تهرانی

کالاهای غیرنقدی شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز است

تصویر روز ـ مدیرکل کمیته امداد استان تهران از اهدای ۵۸۲ کمک هزینه ازدواج در ۷ ماهه امسال به مددجویان و نیازمندان واجد شرایط خبر داد.

سیدابوالفضل پرپنچی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام گزارشی از پرداخت کمک هزینه ازدواج به زوجین جوان تحت حمایت، گفت: ایجاد زمینه‌های لازم و تسهیل‌گری امور برای تحقق پیوندهای پایدار و موفق در جهت تقویت و تعالی ارزشی نهاد خانواده در راستای عمل به تأکیدات دین مبین اسلام و سنت حسنه رسول اکرم و منویات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: درهمین راستا کمیته امداد نسبت به ارائه خدمات از جمله ارائه خدمات معوض و بلاعوض به زوجین برای تأمین حداقل‌های لازم زندگی از طریق کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج پسران اقدام می‌کند.

به گفته پرپنچی، در ۷ ماهه نخست سال جاری با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترویج و تسهیل‌گری در زمینه ازدواج آسان، ۵۸۲ کمک هزینه ازدواج با هزینه‌ای به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان واجد شرایط ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: از این تعداد ۲۲۰ مورد کمک هزینه جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت، ۲۲ مورد کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان نیازمند غیرمددجو، ۷۳ مورد ازدواج مجدد بانوان سرپرست خانوار و۲۶۷ مورد کمک هزینه ازدواج به فرزندان پسر خانواده‌های تحت حمایت بوده است.

وی با بیان اینکه کالاهای غیرنقدی ویژه نوعروسان تحت حمایت شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز است، خاطرنشان کرد: این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه می‌شود.

پرپنچی افزود: پرداخت وام ودیعه مسکن، امکان برقراری کمک معیشت دختران مورد حمایت تا ۶ ماه پس از پرداخت کمک هزینه ازدواج، کمک‌های موردی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، ارائه مشاوره‌های ازدواج، مهارت‌های زندگی، فرزندآوری، حل مشکلات، پیشگیری از طلاق، مشاوره شغلی و کارآفرینی و کسب و کار مقدماتی برای هر یک از زوجین، و پیش‌بینی بسته‌های ویژه اشتغال زوجین از جمله خدمات این نهاد به زوجین تحت حمایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *