باران

پیش‌بینی بارش باران برای تهران

در روز شنبه بیشترین حجم بارش در استان‌های گیلان و مازندران است

تصویر روز ـ رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین پیش‌بینی‌ها از شرایط جوی کشور طی سه روز آینده را تشریح کرد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده از شرایط جوی استان‌های کشور اظهار کرد: بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی در روز جمعه (۱۲ آبان) به جز در استان‌های سیستان و بلوچستان، گلستان و خراسان شمالی، جنوب استان‌های خوزستان، بوشهر و فارس در سایر مناطق کشور در برخی ساعات بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در روز شنبه در برخی از مناطق غرب و شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخش‌هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و در استان‌های قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان بارندگی پیش‌بینی شده است، گفت: همین وضعیت برای روز یکشنبه در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور و برای روز دوشنبه در استان‌های خراسان‌ رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان و برای روز سه‌شنبه نیز در نیمه شرقی کشور، سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی پیش‌بینی شده است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، در روز شنبه بیشترین حجم بارش در استان‌های گیلان و مازندران است. شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش نسبی دما رخ خواهد داد و دریای خزر نیز مواج خواهد بود. طی سه روز آینده خلیج فارس هم مواج پیش‌بینی شده است.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران در روز شنبه نیمه ابری گاهی وزش باد در بعضی ساعت‌ها همراه با رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد و در روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

وی در پایان اضافه کرد: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای یک درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *