لوگوی بانک آینده

افزایش گشایش اعتبارات اسنادی داخلی بانک آینده

بانک آینده تاکنون توانسته است به درستی از ظرفیت های بانکی بهره‌برداری نماید

تصویر روز ـ بانک آینده در گشایش اعتبارات اسنادی داخلی طی شش‌ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته‌ رشد 270 درصدی داشته است.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده از شاخص عملکردی بانک آینده در بخش گشایش اعتبارات اسنادی داخلی برای مشتریان، طی شش‌ماهه نخست سال جاری، نشان از گشایش بیش از 500 فقره اعتبارات اسنادی با مبلغی بیش از 237 هزار میلیارد ریال توسط این بانک دارد.
این در حالی است که طی سال ۱۴۰۱ شاهد گشایش ٤۲۲ فقره اعتبارات اسنادی با مبلغ حدود 88 هزار میلیارد ریال در این بانک بوده‌ایم.
ذکر این نکته ضروری است که سیاست اعتباری بانک آینده، علاوه بر سمت و سو به انجام تکالیف ابلاغی و تحقق به برنامه‌های اعلامی به ویژه در پرداخت تسهيلات اعتباری خرد به جامعه هدف، با تکمیل سبد اعتباری و تسهیل‌سازی در امکان برخورداری از ظرفیت‌های تعهدی نظیر گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و صدور انواع ضمانت نامه‌ها، شرایط مناسب و ویژه‌ای را برای مشتریان بانک در استفاده از این ابزار و خدمات بانکی در جهت تداوم و توسعه فعالیت اقتصادی فراهم نموده است.
ضمن آنکه باید یادآورشد ابزارهای متعددی نظیر گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و صدور ضمانت نامه‌ها می‌تواند در بهبود کیفیت منابع، اصلاح ترکیب منابع، کاهش قیمت تمام شده پول و امکان اخذ درآمدهای کارمزدی و غیر مشاع را برای بانک فراهم سازد که در این خصوص بانک آینده تاکنون توانسته است به درستی از این ظرفیت بانکی بهره‌برداری نماید به نحوی که سهم منابع ارزان قیمت بانک از رشد قابل قبولی برخوردار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *