انسیه خرعلی

اجرای طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان

نتایج خوب و امیدوار کننده از اجرای آزمایشی طرح در دو استان قم و سمنان حاصل شده است

تصویر روز _ معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سال اول اجرای طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان رایگان خواهد بود، گفت: نتایج خوب و امیدوار کننده از اجرای آزمایشی طرح در دو استان قم و سمنان حاصل شده است.

به گزارش صداوسیما، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، درباره اقدامات معاون امور زنان ریاست جمهوری درباره طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان افزود: در معاونت امور زنان ریاست جمهوری، موضوع جوانی جمعیت در دستور کار است و در این حوزه تلاش شده با پشتیبانی از گروه‌هایی که در حوزه جوانی جمعیت فعالیت می‌کنند، فرهنگ صحیح و مطلوب خانواده منتشر شود.

خزعلی گفت: در این حوزه ۹ کارگروه در ارتباط با مسائل فرهنگی خانواده و فرهنگ عامه با همکاری شورای فرهنگی عمومی تشکیل دادیم و تلاش شده در بخش‌های مختلف، گروه‌های تخصصی با موضوعاتی مانند فرهنگ خانواده، چگونگی حمایت از محیط زیست و مهارت‌های زندگی تشکیل شوند.

وی بسیاری از آسیب‌های خانواده‌ها را مربوط به مهارت نداشتن در اطلاع از سبک زندگی صحیح و مطلوب عنوان کرد و افزود در طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان نیز مرحله اولیه آن اجرا شده و پلتفرم آن تهیه و مشاوران آن شناسایی شدند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: قرار است همکاری‌هایی را استانداری‌ها و مراکز ثبت احول با معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای اجرای بهتر طرح کاهش طلاق زوج‌های جوان انجام دهند تا پس از ثبت ازدواج زوجین، به آن‌ها پیام داده شود و مشاور خانواده و پزشک خانواده برای زوجین تعیین شود.

خزعلی با اشاره به اینکه در سال اجرای این طرح، افراد به صورت رایگان تحت پوشش قرار خواهند گرفت، افزود: در سال‌های بعد هم دهک‌ها یک و چهار مورد پوشش رایگان قرار می‌گیرند.

وی گفت: در دو استان قم و سمنان این طرح به صورت آزمایشی انجام شده که نتایج خوب و امیدوار کننده از آن بدست آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *