گوجه فرنگی
مصطفی دارائی نژاد:

قیمت گوجه فرنگی کاهش می یابد

هر سال در این فصل به دلیل بارندگی ها، دچار کمبود گوجه و خیار می شویم

تصویر روز ـ رییس اتحادیه بارفروشان در خصوص آخرین وضعیت میوه در میادین میوه و تره بار، گفت: یک هفته ای می شود که کمبود گوجه را در بازار داریم که علت آن هم بارندگی ها در این هفته اخیر بوده است که هر سال در این فصل به دلیل بارندگی ها، دچار کمبود گوجه و خیار می شویم.

به گزارش اتاق اصناف تهران،مصطفی دارائی نژاد رییس اتحادیه بارفروشان گفت: تا ۱۵ روز دیگر گوجه از روستایی در بوشهر به بازار تزریق خواهد شد که سبب آرامش در بازار می شود. به طور کلی می توان گفت در کل کشور ۵ درصد گوجه مناسب داریم و مابقی به دلیل بارندگی مناسب نیستند.

دارائی نژاد تشریح کرد: با وجود این مشکل اما مشکلی در صادرات گوجه رخ نداده است و اکنون صادرات گوجه به عراق، ازبکستان، پاکستان و روسیه داریم.

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: زمانی که در زمینی قرار است کشتی انجام شود، باید بذر “بروبیا” استفاده شود که اصولا برای هر یک هکتار زمین نیاز به ۴ پاکت بذر “بروبیا” است؛ نکته اینجاست که هر پاکت بذر ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد که یعنی برای یک زمین ۸۰ میلیون بذر خرید.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر به علت کمبود گوجه در بازار، ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان فروخته می شود. به گفته دارائی نژاد، مشکلی در تامین سیب، پرتقال، نارنگی و کیوی وجود ندارد.

رییس اتحادیه بارفروشان می گوید: امروز در بازار سیب سفید با قیمت۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، سیب قرمز با قیمت ۱۸ تا ۳۰ هزار تومان، پرتقال با قیمت ۸ تا ۱۸ هزار تومان، نارنگی با قیمت ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان و کیوی با قیمت ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *