مرغ

مرغ نخرید؛ دو هفته دیگر ارزان می‌شود

از ۲ هفته دیگر شاهد آرامش در بازار مرغ و روند کاهشی قیمت‌ها خواهیم بود

تسنیم نوشت:معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: با تدبیر انجام‌شده در وزارت صمت و تأمین به‌موقع نهاده‌های دامی، از ۲ هفته دیگر شاهد آرامش در بازار مرغ و روند کاهشی قیمت‌ها خواهیم بود.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: با تدبیر انجام‌شده در وزارت صمت و تأمین به‌موقع نهاده‌های دامی، از ۲ هفته دیگر شاهد آرامش در بازار مرغ و روند کاهشی قیمت‌ها خواهیم بود.

بهنام نیک‌منش افزود: مطابق رصد و پایش انجام‌شده درباره افزایش قیمت مرغ در بازار، مشخص شد مهمترین عامل گرانی عدم توزیع به‌موقع نهاده‌های دامی با قیمت مصوب توسط وزارت صمت است.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: مرغداران برای تأمین نهاده‌های دامی به بازار آزاد روی آوردند که این امر منجر به تأثیر زیادی در افزایش قیمت‌ها از زنجیره تولید تا توزیع شد.

وی با اشاره به تلاش دست‌اندرکاران برای کنترل قیمت مرغ در بازار، گفت: قیمت نهاده‌های تأمین‌شده از بازار آزاد تأثیرات خود را به‌روی محصول نهایی گذاشته است و تا ۲ هفته نمی‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: همه دست‌اندرکاران در تلاش هستند با تأمین و توزیع به‌هنگام نهاده‌های دامی با قیمت مصوب و تعیین‌شده برای مصرف‌کننده، افزایش قیمت‌ها را مهار و روند کاهشی را نیز اعمال کنند.

وی درباره استفاده از ابزارهای نظارتی برای کنترل بازار بیان داشت: نظارت در سطح بازار و خرده‌فروشی توسط اتاق اصناف انجام می‌شود، اما با توجه به روند افزایشی قیمت نهاده‌ها و همه زنجیره این محصول نمی‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، قیمت هر کیلوگرم مرغ را در بازار بین ۹۰ تا ۹۸ هزار تومان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *