ایران ایر

واگذاری «ایران ایر» روند خود را طی می کند

واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایر باید روند مناسب خود را طی کند

تصویر روز _ مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایر باید روند مناسب خود را طی کند و هنوز قطعیتی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش صدا و سیما، شمس الدین فرزادی پور در نشست خبری هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته گفت: بعد از انجام موفق عملیات حج تمتع، این شرکت آماده انجام عملیات عمره مفرده است.
وی افزود: یکی از مهمترین بخش‌های تقویت ناوگان این شرکت، تعمیرات اساسی یا اورهال کردن هواپیما‌ها بود که تاکنون ۲ فروند هواپیمای‌ای تی آر وارد چرخه پروازی شده اند و تا ۲۵ روز آینده نیز هواپیمای‌ای تی آر بعدی وارد چرخه می‌شود و ۴ فروند دیگر نیز تا پایان سال، وارد چرخه پروازی خواهند شد.
فرزادی پور ادامه داد: هر هواپیمایی که متناسب با ماموریت‌های شرکت هواپیمایی ایران ایر باشد را استفاده خواهیم کرد و اگر هواپیمای ایرانی سیمرغ نیز وارد بازار شود طبیعتا ایران ایر از آن استفاده می‌کند و هیچ تهدید و یا تحمیلی برای بکارگیری این هواپیما نیست.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر گفت: بحث واگذاری ایران ایر از ۸ سال گذشته مطرح بوده است، اما روند مناسبی ندارد و برای این کار یا به صورت کامل باید از فهرست واگذاری‌ها خارج شود یا روند مناسبی باید داشته باشد، اما در حال حاضر این واگذاری قطعیت ندارد.
وی در پاسخ به این سوال نیز که آیا خود شما در ساعات کاری به انجام پرواز می‌پردازید بیان کرد: این مطلب یک امر شخصی است، اما باید بگویم فقط در حد الزام قانونی در روز‌های تعطیل ساعت پروازی خود را تکمیل می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *