رئیسی

۹ دی مردم فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند

در روز بصیرت حقیقتا مردم نشان دادند فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند

تصویر روز _ رئیس جمهور امروز در کنگره بین المللی اندیشه های مصباح یزدی گفت: در روز بصیرت حقیقتا مردم نشان دادند فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند. حضور اثر بخش مردم در عرصه، به فتنه خاتمه داد .

به گزارش فارس، آیت الله رئیسی رئیس جمهور در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های علامه مصباح یزدی گفت: روز ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت است که توفیق داشتم در این جمع باشکوه حضور داشته باشم. آیت الله مصباح یک چهره اندیشه ورز و دارای اندیشه‌های نو و چهره آزاد اندیشی بود. هم در آزاداندیشی و هم در نوآوری‌های در این حوزه متخصص بود.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که آیت الله مصباح فقط شاگرد پرور نبودند بلکه جریان ساز بودند، تاکید کرد: نواندیشی و آزاد اندیشی ایشان مبتنی بر مبانی بود، ایشان فقط شاگرد پرور نبودند بلکه جریان ساز بودند و این جریان‌سازی فقط مربوط به زمان حیات ایشان نبوده است یکی از این کارها طرح ولایت بود و برای جوانان ما پر جاذبه بود.

وی با تاکید بر اینکه طرح ولایت توانست گره‌های ذهنی جوانان را باز کند، افزود: طرح ولایت توانست گره‌های ذهنی جوانان را باز کند، به این گره‌های ذهنی توجه نشود تبدیل به مسئله خواهد شد.

رئیسی در ادامه با اشاره به کلان پروژه فکری آیت الله مصباح تاکید کرد: امروز روش طرح ولایت الگویی برای صاحبان اندیشه است که نگاهشان به شبهات و گره‌های ذهنی باشد. دفاع عقلانی و منطقی از عقاید و باورها کلان پروژه فکری آیت الله مصباح بود.

رئیس جمهور عنوان کرد: دفاع عقلانی از عقاید و باورها و مقابله با انحرافات فکری و عقیدتی دیگر ویژگی آیت الله مصباح بود که باید برای صاحبان خرد و اندیشه مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شبهات و انحرافات همیشه وجود دارد مهم ایستادگی در مقابل این موارد است که به فکر و اندیشه اصالت می‌دهد. با شجاعت و دفاع از این عرصه بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهور یگانگی در حرف و عمل را از دیگر ویژگی های آیت الله مصباح برشمرد و گفت: این ویژگی برای یک انسان سالک حائز اهمیت است.

آیت الله رئیسی مطرح کرد: در روز بصیرت حقیقتا مردم نشان دادند فتنه را خوب شناختند و غبار را کنار زدند و به تبعیت از رهبری فرزانه به صحنه آمدند و به صورت خودجوش اعلام موضع کردند و جریان فتنه را در روز نهم دی خاتمه دادند.

وی افزود: این روز حقیقتا یک‌حماسه بزرگ است و باید در تاریخ ملت باقی بماند. حضور اثر بخش مردم در عرصه، به فتنه خاتمه داد و این روز باید به عنوان روز بصیرت در راستای بصیرت آفرینی در جامعه بماند و ابعاد این روز و حرکت بزرگ‌ملت تبیین شود.

رییس جمهور گفت: باور داریم که با این بصیرت و روشن‌بینی مردم، جریان معاند و بدخواه به حاشیه رانده شده و بیشتر به حاشیه رانده خواهد شد.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: یک زمانی رهبر انقلاب فرمودند طلبه سیاسی و دانشجوی سیاسی؛ منظور کیست؟ برخی فکر کردند دانشگاه سیاسی دانشگاهی است که در آن احزاب و گروه‌ها و دسته جات دفتر داشته باشند و جذب نیرو کنند؛ اما بعدا در بیان خود فرمودند منظور من این نبود؛ دانشجوی سیاسی کسی است که اولا جامعه خود را بشناسد؛ ثانیا نیاز جامعه را خوب درک کند؛ ثالثا آماده ایفای نقش برای رفع نیازهای جامعه باشد.

وی افزود: دانشجوی سیاسی باید آماده خطر کردن باشد و وارد میدان شود؛ بالاخره یک چیزی می شود؛ همین وارد میدان شدن بسیار مهم است که انسان با یک عقیده راسخ و با عزم استوار و با توکل به حضرت حق و با داشته های علمی و برخوردار از یک فکر و اندیشه بلند در صحنه باشد و بتواند ایفای نقش کند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: همین الان بعد از ۸۰ روز اگر بخواهیم در صحنه سیاسی – تحلیلی عرصه را درست ببینیم، از نظر همه صاحبان خرد و اندیشه دنیا و سیاسیون، پیروز میدان، فلسطین است،آنکه باخت و شکست جبران ناپذیر را تحمل کرده، رژیم صهیونیستی است؛ گروهی که نه نیروی دریای و هوایی دارد و نه نیروی زمینی آنچنانی دارد و فقط ایمان قوی دارد، ایمان و شرافت در برابر شرارت پیروز شده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: این در مقابل چشم همه دنیاست و موضع حقی که جمهوری اسلامی ایران داشته، بر همه جهانیان روشن شد که اگر امروز بعد از ۴۳ سال داریم بر فلسطین آزاد و آزادی قدس تأکید می‌کنیم، موضع حقی است؛ اسرائیل رفتنی و زائل شدنی است.اینها نشانه‌های اقتدار برای یک امت است که درست حرف می‌زند و پیش بینی می‌کند؛ امام امت و رهبر فرزانه انقلاب تا امروز درست سمت‌گیری کردند و بر مواضع به حق تأکید کردند؛ حقانیت این موضع امروز بر همه عالم روشن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *