شعب بانک

تقدیر از عملکرد بانک ها در پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری

عملکرد بانکها در زمینه ارائه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری نسبت به منابع پیش بینی شده در بودجه، خوب بوده است

تصویر روز _ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد بانکها در زمینه ارائه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری نسبت به منابع پیش بینی شده در بودجه، خوب بوده است.

امیرحسین بانکی پورفرد در گفت و گو با خانه ملت، در ارزیابی خود پیرو اجرای تبصره 16 لایحه بودجه سال 1402 گفت: پیرو تبصره 16 لایحه بودجه سال 1402، مقرر بود بانک مرکزی و دولت 200هزار میلیارد تومان برای تسهیلات وام ازدواج، فرزندآوری و مسکن اختصاص دهد.

نماینده مردم «اصفهان» در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکنون عملکرد دولت و بانک مرکزی به نسبت 200 هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی شده، خوب بوده است. یعنی دولت تاکنون 150 هزار میلیارد تومان اعتبارات تخصیص داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تقریبا 60 درصد متقاضیان مندرج در تبصره 16 لایحه بودجه، وام‌های خود را دریافت کرده‌اند. البته باید به این نکته توجه داشت که ما 200 هزار میلیارد تومان را به صورت حداقلی در تبصره 16 بودجه سال 1402 پیش بینی کردیم لذا با توجه به اینکه متقاضیان دو ماه آخر سال وام خود را دریافت نمی کنند و دریافت این وام را به سال بعد موکول می‌کنند، بهتر بود با توجه به دستورات موکد رئیس جمهور،بخش بیشتری از این وام‌ها تخصیص داده می شد تا متقاضیان از صف خارج می شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات تسهیلات گیرندگان درباره تضامین بانکی بیان کرد: متاسفانه بانکها در این بخش متقاضیان دریافت وام را اذیت کردند لذا ما در قانون تاکید داشتیم که یک ضامن برای دریافت این وام‌ها کافی است اما بانکها در این بخش قانون را رعایت نکردند و ما این موضوع را در مجلس در دست پیگیری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *