بانک مرکزی

ماموریت جدید برای بانک رسالت

بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت وام ازدواج، بانک‌های قرض الحسنه مهر و رسالت را مکلف کرد که وام ارائه کنند

تصویر روز ـ مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت وام ازدواج، بانک‌های قرض الحسنه مهر و رسالت را مکلف کرد که وام ارائه کنند.

به گزارش صدا و سیما، سحابی برنامه‌های بانک مرکزی را برای تسریع در پرداخت وام ازدواج تشریح کرد.

سوال: آقای رئیسی در اجلاسیه بانک مرکزی که دو روز پیش برگزار شد خواستار تسریع در وام‌های خرد به ویژه ازدواج شد. طبق آخرین آمار منتشر شده بانک مرکزی هم تا پایان آذر بیش از ۲۸۰ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج بوده اند.
بفرمایید که برنامه بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت وام ازدواج به متقاضیان چیست؟
سحابی: حسب تاکیدی که ریاست محترم جمهوری داشتند و دستوری که رئیس کل محترم بانک مرکزی در جلسه مجمع عمومی این بانک داشتند، دو تصمیم را بانک مرکزی امشب اتخاذ کرده نخستین تصمیم این است که بانک‌های قرض الحسنه مهر و رسالت که امسال تکلیفی نداشتند برای این که تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری پرداخت کنند ما از آن‌ها کمک گرفتیم و به آن‌ها ابلاغ خواهیم کرد که ورود پیدا کنند.

این امکان فراهم است که ظرف چند روز آینده مردم عزیز بتوانند ثبت نام کنند و از طریق این دو بانک تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند آوری را دریافت کنند و دومین تصمیم هم که اتخاذ شده منابع جدیدی را بانک مرکزی علاوه بر سهمیه‌های قبلی که بانک‌های عامل موظف بودند حسب قانون و ابلاغیه بانک مرکزی پرداخت کنند در نظر گرفته و ظرف چند روز آینده به شبکه بانکی ابلاغ می‌شود که این عدد باعث خواهد شد که حدود ۱۲۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج و ۱۰۰ هزار تسهیلات قرض الحسنه فرزند پرداخت شود و به همین میزان از صف این تسهیلات کاسته شود.

این دو تصمیم را در این باره گرفتیم که هم تسریع شود پرداخت این تسهیلات و روند کاهش سطح تسهیلات فرزند و ازدواج که روند کندی بود این را بتوانیم افزایش دهیم و کاهش صف را تا پایان سال ان شاءالله با آن مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *