35520

دفاع معاون وزیر صمت از عملکرد ایران خودرو

تاثیر سهام خودروسازان داخلی به ویژه ایران‌خودرو در عملکرد بازار سهام بسیار بالاست

تصویر روز _ معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم مدیریت و کارکنان ایران‌خودرو، اظهار کرد: عملکرد متعهدانه و پرانرژی مدیرعامل و ایستادگی وی در برابر فشارهای بیرونی و درونی و ناملایمات در شرایط تحریم، کاملا قابل دفاع‌ و باعث افتخار است. ما از ایران‌خودرو حمایت می‌کنیم تا با حداقل مشکلات مسیر فعلی ادامه یابد.
ایکوپرس- بابک احمدی در نشست با مدیرعامل ایران‌خودرو و بازدید از خط تولید محصول جدید این گروه صنعتی، خودروسازی کشور را در میان صنایع داخلی مایه افتخار خواند و تصریح کرد: اساسا فعالیت در حوزه تولید به خصوص در صنایع فنی و تکنیکال پیچیده ‌است، این صنعت می‌تواند عملکرد بهتری نیز داشته باشد، به شرط آن‌که دخالت‌ها کم‌تر شود و بگذارند خودروسازی مسیر توسعه خود را پیش بگیرد.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو برای تثبیت و افزایش تیراژ تولید اظهار کرد: نگرانی‌هایی در زمینه کاهش تولید وجود داشت که با اقدامات یک ماهه اخیر ایران‌خودرو این نگرانی رفع شده و تولید روند افزایشی دارد.
احمدی یکی از چالش‌های فعلی خودروسازان داخلی را زیان انباشته برشمرد و مسیر برون رفت از آن را تجدید ارزیابی دارایی‌ها دانست و تاکید کرد: این اقدام با سرعت بیش‌تری صورت گیرد تا تهدید خروج از تالار اول بورس از میان برود.
به گفته وی، تاثیر سهام خودروسازان داخلی به ویژه ایران‌خودرو در عملکرد بازار سهام بسیار بالاست و هرگونه اتفاق بد درباره سهام ایران خودرو، باعث زیان شدید به بازار سرمایه خواهد شد.
احمدی ماه‌‌های پایانی سال را برای خودروسازی بسیار پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: اضافه شدن تیراژ تولید در کنار کاهش بهای تمام شده، افزایش کیفیت و توسعه محصول، اهمیت بالایی دارد و با تحقق اهداف تولید، نیاز بازار با شرایط بهتری تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *