kerby

آمریکا: به دنبال درگیری با ایران نیستیم

آمریکا به رغم حملات علیه حوثی های یمن به دنبال درگیری با ایران نیست

تصویر روز ـ جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا یک روز پس از تجاوز نظامی ۱۰ کشور به رهبری واشنگتن به مواضع انصارالله یمن اعلام کرد که آمریکا به رغم حملات علیه حوثی های یمن به دنبال درگیری با ایران نیست.

به گزارش ایرنا، جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز جمعه به وقت محلی به شبکه ام اس ان بی سی ادعا کرد: ما به دنبال درگیری با ایران نیستیم. ما به دنبال تشدید تنش نیستیم و دلیلی برای تشدید آن فراتر از آنچه در چند روز گذشته رخ داد وجود ندارد.

این سخنگوی دولت بایدن افزود: حوثی‌ها (انصارالله یمن) باید حملات خود را متوقف کنند و ما در انجام اقدامات بیشتر برای محافظت از کشتی‌های خود تردید نخواهیم کرد. ما تعهدات خود را برای حفاظت از ناوبری بین المللی جدی می گیریم و امیدواریم حوثی ها پیام را درک کرده باشند.

این مقام ارشد کاخ سفید در عین حال مدعی شد: طرف مسئول تشدید و افزایش تنش، حوثی ها و کسانی هستند که از آنها حمایت می کنند.

کربی درباره حمله شب گذشته ۱۰ کشور به رهبری آمریکا به مواضع انصارالله یمن نیز گفت: اطلاعات اولیه ما حاکی از آن است که ضربات ما، نتایج بسیار خوبی داشته است.ما هشدارهای بسیاری به حوثی‌ها ارسال کردیم اما آنها پاسخ مثبتی ندادند و حملات روز گذشته پیامی به آنها بود. ما با شرکای خود در منطقه و خارج از آن مشورت می‌کنیم و به این کار در آینده هم ادامه خواهیم داد.

این مقام دولت بایدن مدعی شد: امیدوارم این پیام برای حوثی‌ها واضح بوده باشد. هدف ما کاستن توانمندی‌های موشکی آنها بود. آنها به کشتی هایی حمله کردند که هیچ ارتباطی با جنگ کنونی غزه ندارد.

آمریکا و انگلیس با همراهی ۸ کشور دیگر، پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) ۲۱ دی ماه جاری برابر با ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، به مواضع انصارالله یمن حمله کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *