سیاهکلی

قیمت‌ها افزایش یافت اما سرعت اینترنت بهتر نشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس : قیمت‌ها افزایش یافت اما نه تنها سرعت اینترنت بهتر نشد

تصویر روز _ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت‌ها افزایش یافت اما نه تنها سرعت اینترنت بهتر نشد، گفت: در بسیاری از مواقع مصرف‌کننده مشغول دانلود فایلی ۵ دقیقه‌ای است اما زمانیکه بخشی از فایل دانلود شده، دانلود متوقف می‌شود و مصرف‌کننده ناچار است که مجدد این فایل را دانلود کند، آیا هزینه‌ای که بابت دانلود بخشی از فایل صرف شده، منظور می‌شود؟ این حجم از بسته‌های اینترنتی کاسته خواهد شد و به نوعی خلاف معامله بوده و کم‌فروشی است.

لطف اله سیاه کلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کُندی سرعت اینترنت در روزهای اخیر، گفت: زمانیکه قیمت اینترنت افزایش پیدا کرد، من چند نکته مطرح کردم که کسی پاسخگوی این نکات نبود، بنده این روزها را پیش‌بینی می‌کردم زیرا از شرایط اپراتورها اطلاع دارم و می‌دانستم افزایش قیمت اینترنت منجر به ارائه خدمات بهتر به مردم نمی‌شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت اینترنت باید برای ارائه خدمات بیشتر باشد که یکی از این خدمات سرعت اینترنت است؛ به این معناکه باید مشخص باشد اپراتور به ازای دریافت پول بیشتری چه اقدامی برای بهبود سرعت اینترنت انجام می‌دهد.

وی با طرح این پرسش که با چه سازوکاری باید میزان مصرف حجم بسته اینترنتی خریداری شده را سنجید؟ اضافه کرد: اپلیکیشن شفافی برای کنترل حجم اینترنت مصرفی در تلفن همراه مصرف‌کنندگان وجود ندارد و این موضوع فقط از سوی اپراتورها تعیین می‌شود، معامله دو طرفه است و نباید این گونه باشد که یک طرف معامله اطلاعات و اختیارات کامل داشته باشد و طرف دیگر فقط نظاره‌گر باشد، درحال حاضر همه ابزار در اختیار اپراتور است و مصرفکننده ابزاری ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در بسیاری از مواقع مصرف‌کننده مشغول دانلود فایلی 5 دقیقه‌ای است اما زمانیکه بخشی از فایل دانلود شده، دانلود متوقف می‌شود و مصرف‌کننده ناچار است که مجدد این فایل را دانلود کند، آیا هزینه‌ای که بابت دانلود بخشی از فایل صرف شده، منظور می‌شود؟ این حجم از بسته‌های اینترنتی کاسته خواهد شد و به نوعی خلاف معامله بوده و کم‌فروشی است.

سیاهکلی گفت: پیش بینی‌هایی که من در این حوزه می‌کردم در حال حاضر محقق شده است؛ قیمت‌ها افزایش یافت اما نه تنها سرعت اینترنت بهتر نشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: من فکر می کنم افزایش قیمت اینترنت تاثیر چندانی بر کیفیت و بهبود سرعت اینترنت ندارد، ضمن اینکه اپراتورها خواستار افزایش 100 درصدی قیمت بودند اما وزارت ارتباطات با رشد 34 درصدی موافقت کرد، بنده به عنوان مدافع مردم پیگیر این موضوع هستم و از بازرسی کل کشور و دادستانی می‌خواهم به این موضوع رسیدگی کند، زیرا در حق مصرف‌کنده اجحاف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *