طلا فروشی

چرا طلا دوباره گران شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۰۲۴ دلار و ۹۲ سنت رسید.

تصویر روز _ قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۰۲۴ دلار و ۹۲ سنت رسید.

به گزارش خبرآنلاین، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز سه‌شنبه در آسیا بالاتر از محدوده 2020 دلار قرار گرفته است. بازارها در آستانه اجلاس سیاست‌گذاری بانک‌های مرکزی از جمله بانک مرکزی ژاپن محتاطانه عمل می‌کنند.

تسنیم در گزارشی نوشت: در این بین شاخص دلار آمریکا حدود 103.32 دلار است و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور در حدود 4.10 درصد قرار دارد.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.16 درصد افزایش به 2024 دلار و 92 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.10 درصدی به 2043 دلار و 70 سنت رسیده است.

انتظار می‌رود مقامات فدرال رزرو آمریکا در اجلاس 30 و 31 ژانویه تغییری در نرخ بهره ایجاد نکنند. تاجران حالا 42 درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا از ماه مارس آغاز شود. این رقم در هفته گذشته برابر با 70 درصد بود.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد. به علاوه، کریستوفر والر، جان ویلیامز و رافائل باستیک، از مقامات فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده‌اند این بانک هیچ عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد.

تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر شاخص تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه پایانی 2023 است که قرار است امروز منتشر شود، و همچنین شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی که شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره است.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره امروز با 0.06 درصد افزایش به 22 دلار و 31 سنت رسید. پلاتین هم با یک افزایش 0.55 درصدی 901 دلار و 85 سنت معامله می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *