مفتح

بانک مرکزی به تلاطمات بازار ارز پایان دهد

حتماً افزایش نرخ ارز در بالارفتن هزینه های زندگی مردم و کاهش ارزش دارایی و درآمد آنها موثر خواهد بود

تصویر روز ـ سخنگوی کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت کنترل نرخ بازار ارز و ایجاد ثبات در این بازار و اینکه قانون جدید بانک مرکزی می‌تواند این بانک را فعال‌تر، دقیق‌تر و تخصصی‌تر کند گفت:کنترل نرخ ارز از جمله مهترین وظایف بانک مرکزی است و بانک مرکزی باید مأموریت کنترل نرخ ارز را به درستی انجام دهد.

محمد مهدی مفتح در گفت‌و‌گو با خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت ارز و تأثیر آن بر دیگر بازارها، گفت: تاثیر بازار ارز بر دیگر بازارها تأثیر قابل توجه‌ای است.

نماینده مردم «تویسرکان» در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت کنترل متغیر ارز در اقتصاد کشور،تصریح کرد: به واقع ارز تأثیر زیادی بر دیگر بازارها گذاشته و می تواند قیمت کالاها در بازاهای دیگر را تغییر دهد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنترل نرخ ارز از جمله وظایف بانک مرکزی است، ادامه داد: بانک مرکزی باید مأموریت کنترل و مدیریت نرخ ارز را به درستی انجام دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز حتی در زندگی روستایی که هیچ وقت در معاملات خود، از دلار استفاده نکرده نیز مؤثر است، ادامه داد: حتماً افزایش نرخ ارز در بالارفتن هزینه های زندگی مردم و کاهش ارزش دارایی و درآمد آنها موثر خواهد بود. بنابراین یکی از مهمترین اقداماتی که باید مدنظر قرار گیرد کنترل نرخ ارز و ایجاد ثبات در این بازار است.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به اصلاح قانون نظام بانکی و تأثیر آن بر استقلال بانک مرکزی، بیان کرد: این موضوع مورد تأکید بوده و ما امیدواریم این قانون بتواند بانک مرکزی را فعال، دقیق تر و تخصصی تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *