اوجی

وزیر نفت: هیچ نقطه از کشور قطعی گاز نداریم

با اتصال روستا‌های نزدیک خطوط گاز آسیب‌دیده به شبکه گاز، هم‌اکنون در هیچ نقطه از کشور قطعی گاز نداریم

تصویر روز ـ جواد اوجی گفت: با اتصال روستا‌های نزدیک خطوط گاز آسیب‌دیده به شبکه گاز، هم‌اکنون در هیچ نقطه از کشور قطعی گاز نداریم.

جواد اوجی، وزیر نفت در گفتگو با صداوسیما از اتمام عملیات ترمیم دو خط لوله آسیب دیده حادثه بامداد امروز خبر داد و اظهار کرد: حوالی ساعت یک بامداد امروز چند نقطه از خطوط شبکه سراسری به دلیل خرابکاری منفجر شد که در همان ساعات اولیه ستاد بحران تشکیل شد.

وی ادامه داد: برنامه آرایش خطوط را به سرعت تغییر دادیم، مصرف گاز را مدیریت کردیم و با اعزام تیم‌های عملیاتی به نقاط حادثه دیده در همان ساعات اولیه، پس از خاموش شدن شعله‌ها، عملیات ترمیم خطوط لوله آغاز شد.

وزیر نفت اضافه کرد: در ساعات اولیه حادثه، نیاز روستا‌هایی که نزدیک خطوط لوله آسیب دیده بودند و دچار مشکل شدند، از طریق توزیع نفت سفید و گاز مایع تأمین شد و از ساعتی پیش، تمامی این روستا‌ها به شبکه گاز متصل شده و از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی با تأکید بر این‌که هم‌اکنون در هیچ شهر و روستا قطعی گاز نداریم، خاطرنشان کرد: عملیات ترمیم دو خط لوله پایان یافته و هم‌اکنون مراحل تست را طی می‌کند و ترمیم دو خط لوله دیگر نیز تا ساعات آتی به پایان می‌رسد.

اوجی با بیان این‌که شبکه گاز در سراسر کشور پایدار و مستمر است، یادآور شد: با لطف پروردگار و کار جهادی تلاشگران صنعت نفت، این خطوط در کمترین ساعات تعمیر می‌شود و سایر خطوط نیز به شبکه باز می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *