چهارشنبه سوری

آماده‌ باش ۳ هزار آتش نشان پایتخت در چهارشنبه آخر سال

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران از آماده‌باش ۳ هزار آتش‌نشان در شهر تهران برای چهارشنبه آخر سال خبر داد

تصویر روز _ مدیر کل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: علاوه بر مأموران ۱۳۸ ایستگاه آتش‌نشانی، حدوداً در ۴۰۰ نقطه شهر تهران، ۳ هزار آتش‌نشان برای چهارشنبه‌سوری مستقر هستند.

به گزارش صدا و سیما، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران از آماده‌باش ۳ هزار آتش‌نشان در شهر تهران برای چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: توصیه می‌کنیم والدین در چهارشنبه‌سوری فرزندان خود را به تنهایی روانه خیابان نکنند، در سال‌های گذشته مواردی داشتیم که کودک ۴ ساله تنها در خیابان دچار حادثه شده است.

محمدی از راه‌اندازی پویش نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک خبر داد و گفت: امسال پویشی با عنوان نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک در تهران و ۳۱ استان کشور راه‌اندازی شده و تمامی تدابیر برای ایمنی شهروندان اندیشیده شده است.

مدیر کل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: علاوه بر ۱۳۸ ایستگاه آتش‌نشانی، ۴۰۰ ایستگاه با ۱۲۰۰ خودرو سبک و سنگین و ۳ هزار آتش‌نشان برای چهارشنبه‌آخر سال در مناطق مستقر هستند.

مدیر کل سازمان آتش‌نشانی بر پرهیز از استفاده مواد نفتی برای روشن کردن آتش برای چهارشنبه‌سوری شاد و ایمن تاکید کرد و گفت: شهروندان از ریختن مواد نفتی مانند نفت، بنزین، تینر، الکل برای روشن کردن آتش خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل استفاده از بالن آرزو شاهد حوادث آتش‌سوزی در قسمت بالکن و بوستان‌های جنگلی بودیم، افزود: برای شادی چند دقیقه‌ای منجر به خسارت به منزل و شهر نشوند چرا که در سال گذشته تعدادی از درختان با قدمت ۱۰۰ ساله در در شهر از بین رفتند.

همچنین محمدی اضافه کرد: به دلیل گران بودن مواد محترقه دارای استاندارد، توصیه می‌کنیم از مواد محترقه و منفجره دست‌ساز استفاده نکنند، متأسفانه طی دو سه هفته گذشته چندین انفجار مواد محترقه در منازل مسکونی داشتیم.

مدیر کل سازمان آتش نشانی با تاکید بر اینکه با اجرای چهارشنبه‌سوری ایمن مشکلی نداریم، اما نباید حادثه‌ساز و خطرزا باشد، گفت: اگر احتیاط نکنیم خطراتی همچون سنوات گذشته اتفاق می‌افتد که پیشمانی به بار می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *