مکرون
مکرون:

پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بعید است

به نظر من پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده در این انتخابات بعید است

تصویر روز ـ امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در یک مصاحبه تلویزیونی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا اشاره کرد و گفت: به نظر من پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده در این انتخابات بعید است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری آ آی اف، مکرون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانس ۲ نسبت به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی ایالات متحده ابراز تردید کرد و افزود: تا جایی که من مطلع هستم، فکر نمی‌کنم او رئیس جمهور آمریکا شود.

رئیس جمهور فرانسه همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که آیا ترامپ می‌تواند نقش یک میانجی را در جنگ اوکراین ایفا کرده و با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این مورد تعامل کند، گفت: ترامپ ابتدا باید رئیس جمهور آمریکا شود اما من فکر نمی‌کنم او در این راه موفق شود.

به نوشته تارنمای خبری آ آی اف، دیمیتری سوسلوف معاون مرکز مطالعات جامع اروپایی و بین‌المللی در مدرسه عالی اقتصاد روسیه پیش‌تر در اظهاراتی گفته بود که ترامپ و اطرافیانش بر مبارزه با چین متمرکز شده‌اند و پکن را دشمن اصلی ایالات متحده می‌پندارند بنابراین قصد دارند به سرعت به درگیری در اوکراین پایان داده و سعی کنند مسکو را به سمت خود بکشانند.

انتخابات سال جاری ریاست جمهوری آمریکا (نوامبر ۲۰۲۴) یک لحظه حیاتی برای جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری خواه است.

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پنجم نوامبر ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

اگر روسیه در جنگ با اوکراین پیروز شود، اعتبار اروپا به صفر می‌رسد

مکرون همچنین در ادامه این مصاحبه به جنگ میان روسیه و اوکراین اشاره کرد و درحالیکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را دشمنی خواند که در صورت شکست اوکراین، در این کشور متوقف نخواهد شد، گفت: اروپا باید آماده جنگ با روسیه باشد.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه از اروپایی‌ها خواست که ضعیف نباشند چون به اعتقاد او در صورتی که روسیه اقدامات تهاجمی خود را گسترش دهد، آنها باید آماده باشند.

مکرون که پیشتر با گفتن اینکه نمی‌تواند استقرار نیروهای زمینی در اوکراین در آینده را رد کند در اروپا جنجال‌هایی را ایجاد کرده بود و بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی از وی فاصله گرفتند، در این مصاحبه تلویزیونی، تاکید کرد: اگر روسیه در جنگ با اوکراین پیروز شود، اعتبار اروپا به صفر می‌رسد.

رئیس جمهور فرانسه همچنین با بیان اینکه به شدت با رهبران کشورهایی که در هر شرایطی مخالف اعزام نیرو به اوکراین هستند، مخالف است، ادامه داد: در حال حاضر سکوت در برابر آنچه در اوکراین می‌گذرد، یا حمایت نکردن از این کشور در جنگ مقابل روسیه به معنی انتخاب صلح نیست بلکه با این کار، شکست را انتخاب خواهیم کرد و این متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *