قابلیت جدید واتساپ

معرفی دو ویژگی جدید واتساپ

ویژگی های جدید واتساپ بر بهبود تجربه و حفظ حریم خصوصی کاربر متمرکز است

تصویر روز ـ در چند وقت اخیر واتساپ مرتبا خود را ارتقا داده است اکنون این پیامرسان اعلام کرده که قصد ارائه دو ویژگی دیگر را هم دارد.

به گزارش تکراتو ، ویژگی های جدید واتساپ بر بهبود تجربه و حفظ حریم خصوصی کاربر متمرکز است.بر اساس اطلاعاتی که WABetaInfo، منبع اصلی به‌روزرسانی‌های واتساپ اعلام کرده، آخرین نسخه‌های بتا برنامه متعلق به متا دو ویژگی جدید را نشان می‌دهد: شماره‌گیر درون‌برنامه و تنظیم جدید گروه مخفی برای کانال‌ها.

قابلیت اول واتساپ یعنی شماره گیر درون برنامه ای در نسخه بتای 2.24.9.28 برای اندروید دیده شد. گرچه هنوز مشخص نیست که واتساپ چطور این کار می‌کند اما شماره‌گیر مستقل این برنامه به شما اجازه می‌دهد با هر شماره‌ای که می‌خواهید ارتباط بگیرید حتی اگر این فرد جزء مخاطبانتان نباشد. قابلیت مفیدی به نظر می‌رسد و به‌ویژه برای مواردی که نمی‌خواهید لیست مخاطبین خود را با شماره‌هایی که فقط یک یا دو بار استفاده می‌کنید، پر کنید.

تصور کنید از این پس مستقیما می‌توانید از طریق واتساپ تماس‌های صوتی برقرار کنید. دیگر نیاز به برنامه پیش شماره‌گیر یا تغییر آن ندارید فقط کافیست به اینترنت متصل شوید.

از دیگر ویژگی های جدید واتساپ می‌توان به گروه مخفی اشاره کرد. واتساپ هنوز در حال آزمایش است اما اگر اجرایی شود مدیر هر کانال می‌تواند گروه مخفی تشکیل دهد که فقط کاربران خاصی به آن دسترسی دارند.

با استفاده از این ویژگی، مدیران انجمن می‌توانند به آرامی چت‌های گروهی خاصی را از لیست گروه‌های انجمن پنهان کنند تا فقط اعضای دعوت شده بتوانند آنها را پیدا کرده و به آنها ملحق شوند. بنابراین، این قابلیت با برقراری گفتگوهای خاصی که همه از آن بی‌خبر هستند، امنیت حریم خصوصی کاربران را افزایش می‌دهد.

به هر حال ویژگی های جدید واتساپ فقط در نسخه بتای واتساپ 2.24.9.27 موجود است و هنوز در دسترس همه نیست اما انتظار می‌رود که این قابلیت‌ها بخشی از به روز رسانی برنامه باشد.

منبع:phonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *