بنگاه املاک

ضابطه‌مند کردن درج آگهی‌ مسکن در سکوهای آنلاین

دستگاه‌های نظارتی و مسئولان دولتی اقدامات موثری را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن بردارند

/ نقره داغ مالیاتی احتکارکنندگان مسکن
تصویر روز ـ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دلالان و سوداگران در سکوهای آنلاین خرید و فروش مسکن با درج آگهی های جعلی و قیمت‌سازی کاذب زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می‌کنند، گفت: ضابطه‌مند کردن درج آگهی‌‌ها و احراز هویت مالکان از قیمت‌گذاری‌های کاذب جلوگیری می‌کند.

عبدالجلال ایری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: در آستانه فرارسیدن فصل جا به جایی مستاجران هستیم و با توجه به انتظار تورمی که در جامعه است، بنابراین انتظار داریم دستگاه‌های نظارتی و مسئولان دولتی اقدامات موثری را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن بردارند.

وی عنوان کرد: یکی از مواردی که موجب افزایش قیمت مسکن می‌شود، فعالیت مخرب دلالان و سوداگران است که در سکوهای آنلاین خرید و فروش مسکن با درج آگهی های جعلی و یا با قیمت‌سازی دروغین زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می‌کنند، البته که با ضابطه‌مند کردن درج آگهی‌ها و احراز هویت مالکان تا حدی این موضوع کنترل می‌شود. ضمن اینکه در طرح ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی برای این مهم برنامه ریزی صورت گرفته و با رتبه بندی دفاتر مشاوران املاک و افزایش نظارت بر آنها تا حد چشمگیری فعالیت سوداگری در بازار مسکن محدود می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه به اصلاح طرح ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی و رفع ایرادات شورای نگهبان در صحن علنی مجلس اشاره کرد و گفـت: این طرح یکی از گام های بلند و مهم مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار پر تلاطم مسکن به شما می رود که با ایده ها و ابتکارات نوین‌اش می‌تواند پایه خوبی برای مدیریت بازار مسکن و قیمت‌گذاری عادلانه ایجاد کند. تایید نهایی این طرح توسط شورای نگهبان و اجرای آن تا پیش از آغاز فصل تابستان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در بازار رهن و اجاره مسکن ایفا کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: با توجه به قوانین مهم و کارآمدی که در سالهای اخیر در حوزه مسکن به تصویب رسیده و هم اکنون در مسیر درست اجرا هستند، در سالهای آینده تلاطم های کم تری را در بازار مسکن شاهد خواهیم بود و حداقل انتظارمان این است که دیگر مولفه های غیر اقتصادی بر نوسانات قیمت مسکن تاثیر نباشد از سوی دیگر افزایش عرضه مسکن با رونق ساخت و ساز و مالیات ستانی از محتکرین نوید آرامش در بازار مسکن را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *