هوش مصنوعی از طریق دست‌ سن را تشخیص می‌دهد

مدل جدید تشخیص چهره هوش مصنوعی که روی پوست آزمایش شده است، توانایی پیش‌بینی دقیق سن را با استفاده از تصاویر دست نشان داده است.

تصویر روز ـ مطالعه‌ای جدید نشان داده است که مدل‌های جدید هوش مصنوعی که بر روی تصاویری از دست‌ها آموزش داده شده‌اند، دقت قابل مقایسه‌ای با مدل‌هایی دارند که از تصاویر صورت استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مدل جدید تشخیص چهره هوش مصنوعی که روی پوست آزمایش شده است، توانایی پیش‌بینی دقیق سن را با استفاده از تصاویر دست نشان داده است.

مدل‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده بر روی تصاویر دست به دقت قابل مقایسه‌ای دست یافته‌اند.

براساس بیانیه این شرکت، این مطالعه نشان داده که مدل‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده بر روی تصاویر دست، دقت قابل مقایسه‌ای با مدل‌هایی دارند که از تصاویر چهره استفاده می‌کنند و با میانگین خطای ۴.۱ و ۴.۷ سال در پیش‌بینی سن تقویمی را داشته‌اند.

مدل هوش مصنوعی در این مطالعه عمدتا با استفاده از مجموعه داده‌های یک جمعیت هندی آموزش داده شد.

با تمرکز بر این جمعیت هندی، هدف این مطالعه ایجاد یک مدل هوش مصنوعی متناسب با این جمعیت، کاهش تعصبات و ترویج راه‌حل‌های هوش مصنوعی عادلانه‌تر بود.

مدیر عامل شرکت Haut.AI می‌گوید: تحقیق ما نشان می‌دهد که سن شما را می‌توان از روی عکس دست‌ها و صورتتان به دقت تعیین کرد. این نه تنها درها را برای کاربردهای جدید فناوری هوش مصنوعی باز می‌کند، بلکه پتانسیل کاهش تعصبات مرتبط با سیستم‌های معمولی را نیز دارد.

رنگ‌های مختلف پوست تجزیه و تحلیل شد

در این مطالعه ۱۴۵۴ زن هندی بین ۲۰ تا ۸۰ سال از مکان‌های جغرافیایی مختلف با رنگ پوست‌های مختلف حضور داشتند.

محققان خاطرنشان کردند که تصاویر به طور تصادفی تقسیم شدند و ۷۰ درصد برای آموزش و ۳۰ درصد برای اعتبار سنجی اختصاص یافتند.

این آزمایش توانست با دستکاری ویژگی‌های قابل مشاهده روی دست و صورت، به ویژه نواحی اطراف گوشه داخلی چشم و دهان برای صورت و بافت بند انگشتی دست، عوامل پیش‌بینی کننده مهمی را برای سن شناسایی کند.

این مطالعه در مجله Experimental Dermatology منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *