خرید دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ تایوان

دستگاه تصفیه آب aqua spring یک دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس می باشد که دارای پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب و یک فیلتر ششم مواد معدنی می باشد.

دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ یک برند آمریکایی می باشد که تولید تصفیه آب آکوا اسپرینگ در سال 1990 در شهر لوس آنجلس ایالت کالیفورنیای آمریکا شروع شد.

برند آمریکایی تصفیه آب آکوا اسپرینگ یکی از خوش نام ترین برندهای دستگاه تصفیه آب در آمریکا و جهان می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و فروش خوب و قابل قبولی نیز در آمریکا و اروپا داشته است.

به مدت 13 سال است که برند آکوا اسپرینگ نیز در ایران عرضه می شود اما دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ که در بازار ایران موجود است تحت لیسانس شرکت آکوا اسپرینگ ساخت کشور چین و یا تایوان می باشد و دستگاه های تصفیه آب تولید شده در کشور چین با نمونه آمریکایی آن تفاوت بسیاری از نظر ساخت و کیفیت قطعات دارد اما مدل های تایوانی کیفیتی برابر با نمونه آمریکایی خود دارد.

 دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

دستگاه تصفیه آب aqua spring یک دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس می باشد که دارای پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب و یک فیلتر ششم مواد معدنی می باشد.

در اکثر مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی فیلترهای پیش تصفیه از نوع کارتریجی هستند که به هوزینگ نیاز دارند و در پایین دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ بصورت ایستاده قرار می گیرند. این دستگاه تصفیه آب را می توانید از مجموعه آبرسان تهران، مرکز فروش بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی تهیه کنید.

این فیلترها سه عدد هستند که هوزینگ فیلتر اول بصورت شفاف و شیشه ای می باشد تا فیلتر درون این هوزینگ دیده شود اما دو فیلتر دیگر در داخل هوزینگ سفید قرار دارند و داخل فیلتر دیده نمی شود.

آکوا اسپرینگ دستگاهی است که در آن از فیلترهای کارتریجی استفاده می شود. فیلترهای کارتریجی در اکثر دستگاه های تصفیه آب استفاده می شوند و پر استفاده ترین فیلترها هستند. فیلتر کارتریجی برای استفاده به هوزینگ نیاز دارد و به تنهایی در دستگاه تصفیه آب قابل استفاده نمی باشد. آکوا اسپرینگ در قالب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نیز موجود می باشد.

هوزینگ های به کار رفته در برند آکوا اسپرینگ در نوع درجه یک آن تک اورینگ هستند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و در نوع درجه دو از نوع دو اورینگ می باشند. اما درجه دو بودن هوزینگ ها دلیل بر عدم آب بندی نمی باشد.

هوزینگ های دستگاه تصفیه آب aqua spring دارای سه هوزینگ در پایین دستگاه تصفیه آب می باشد که بصورت ایستاده قرار دارند و هوزینگ اول دستگاه تصفیه آب که ورودی آب شهری به آن وصل می شود به رنگ آبی شفاف است و فیلتر درون آن دیده می شود و هوزینگ دوم و سوم سفید مات هستند و فیلتر درون آن دیده نمی شود و دلیل آن این است که فیلتر دوم و سوم به مرور زمان سیاه می شوند و ظاهر دستگاه را زشت می کنند به همین دلیل سفید مات ساخته می شوند.

اکثر قطعات و فیلترهای تصفیه آب aqua spring در بالای شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب قرار دارند که این از معایب این برند به حساب می آید و به دو دلیل:

دلیل اول این است که بخاطر سنگینی فیلترها و قطعات روی شاسی فلزی به مرور زمان شاسی فلزی کمی کج می شود و باز و بسته کردن هوزینگ فیلترهای پایین با مشکل مواجه می شود.

دلیل دوم این است که به دلیل فشردگی قطعات و فیلترهای بالای دستگاه اکوا اسپرینگ، تعمیر و سرویس قطعات دستگاه به سختی انجام می شود.

در تمامی دستگاهای تصفیه آب امروزی قطعات برقی متعددی وجود دارد مانند پمپ آب، شیر برقی و سوییچ های کنترل کننده جریان آب.

تصفیه آب آکوا اسپرینگ دارای یک شاسی فلزی می باشد که تمام قطعات و فیلتر دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ بر روی شاسی نصب می شود.

شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب از جنس فلز بسیار محکم و ضخیم است که توانایی نگهداری فیلتر و قطعات دستگاه تصفیه آب را دارد و به دلیل داشتن رنگ کوره ای بسیار مقاوم می تواند تا سال ها بدون زنگزدگی کار کند.

در دستگاه تصفیه آکوا اسپرینگ یک قطعه برقی تامین کننده ولتاژ مناسب برای این قطعات لازم می باشد که این فطعه ترانس یا آداپتور برق می باشد.

تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی از یک ولتاژ استاندارد 24 ولت 2 آمپر استفاده می کنند و تمام قطعات گفته شده در بالا به این مقدار ولتاژ نیاز دارند . دو نوع ترانس یا آداپتور در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود. هسته سیم پیچ و خازنی.

در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ از نوع هسته سیم پیچ استفاده می شود که از نوع خازنی آن بسیار قوی تر می باشد و جریان ثابت و یکنواختی را تولید می کند.

دستگاه aqua spring دارای یک پمپ آب بسیار قوی برای تولید فشار آب می باشد که در بالای شاسی فلزی دستگاه تصفیه آب قرار گرفته است . در دستگاه های اسمز معکوس که فیلتر ممبران دارند به دلیل فشار کم آب شهری برای افزایش فشار آب به یک پمپ آب قوی نیاز است تا بتواند فشار آب را به حدود 120 Psi برساند تا آب بتواند از فیلتر ممبران عبور کند.

این پمپ آب 24 ولت است و قدرت بالایی دارد اما در عین حال بی سر و صدا و کم لرزش است و در هنگام کار به هیچ عنوان صدایی تولید نمی کند. وجود پمپ در دستگاه تصفیه آب لازم و ضروری است و دستگاه آب شیرین کن آکوا اسپرینگ به این قطعه مجهز هستند و باعث می شود تا زمان تصفیه آب در دستگاه به یک سوم کاهش یابد.

در دستگاه های تصفیه آب قدیمی هنگامی که مخزن از آب تصفیه شده پر می شد و دستگاه تصفیه آب خاموش می شد به دلیل نداشتن قطعه ای که بتواند جلوی عبور آب از فیلترها را بگیرد، آب یکسره از فیلترها عبور می کرد و علاوه بر مصرف بالای آب باعث کاهش عمر فیلترها به نصف می شد.

اما در دستگاه های تصفیه آب جدید به خصوص آکوا اسپرینگ یک قطعه به نام شیر برقی بر روی دستگاه تصفیه آب نصب شده و وظیفه شیر برقی قطع جریان آب هنگام خاموش شدن دستگاه تصفیه آب می باشد. وجود این قطعه بسیار لازم و ضروری است چرا که در صورت نبود یا خرابی شیر برقی آب یکسره از فیلترها عبور می کند و عمر فیلتر ممبران یا اسمز معکوس که اصلی ترین فیلتر تصفیه آب می باشد به کمتر از یکسال می رسد و این یک ضرر بزرگ به مصرف کننده می باشد.

دستگاه های تصفیه آبی که به روش اسمز معکوس کار می کنند به دلیل تولید آب تصفیه شده با فشار کم در فیلتر ممبران، به یک مخزن ذخیره آب تصفیه شده نیاز دارند تا بتوانند در هنگام کارکرد آب تصفیه شده را ذخیره کنند و هنگامی که شما می خواهید از آب تصفیه شده استفاده کنید از آب تصفیه شده با فشار بالا استفاده نمایید.

مخزن دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ 19 لیتری می باشد که می تواند 10 الی 12 لیتر آب تصفیه شده را بسته به نوع مخزن درون خود جای دهد.

این مخزن ها از جنس پلی اتیلن و در موارد کمی فلزی هستند که درون آنها یک تیوپ لاستیکی برای بیرون راندن آب وجود دارد و جنس تیوپ داخل آن از نوع آنتی باکتریال بوده و که امکان استفاده از آن را تا سالها امکان پذیر می کند.

به دلیل اینکه حجم آب شرب در روز کم می باشد و با آب شستشو و مصرفی تفاوت دارد در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ یک شیر جداگانه برای برداشت آب تصفیه شده وجود دارد. این شیر بر روی سینک ظرفشویی نصب می شود و دارای یک علمی شیک وظاهری ظریف و زیبا می باشد.

در دستگاه های تصفیه آب قدیمی به علت نداشتن وسایل برقی و پمپ آب، عمل تصفیه آب در فیلتر ممبران توسط فشار آب شهری صورت می گرفت و قطعه ای به نام چهارراهی مکانیکی وظیفه کنترل عبور آب را بر عهده داشت.

در دستگاه های تصفیه آب جدید به خصوص دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ دو سوییچ به نام لو پرشر و های پرشر وظیفه کنترل ورود و خروج آب در دستگاه aqua spring را بر عهده دارد. هنگامیکه آب ورودی به دستگاه تصفیه آب قطع می شود سوییچ لو پرشر برق دستگاه را قطع می کند تا دستگاه بدون آب کار نکند و پمپ آب دستگاه خراب نشود.

وظیفه سوییچ های پرشر قطع برق دستگاه تصیه آب هنگامیکه مخزن ذخیره آب پر می شود می باشد.

در هر دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ 6 عدد فیلتر وجود دارد که درباره فیلترها و طرز کارکرد آنها برای شما توضیح خواهیم داد.

فیلتر پلی پروپیلنPP تصفیه آب آکوا اسپرینگ

در همه دستگاه های تصفیه آب اولین فیلتر ، فیلتر پلی پروپیلن می باشد. فیلتر پلی پروپیلن در پایین دستگاه بصورت ایستاده قرار دارد و در دو نوع کارتریجی و این لاین موجود است که در دستگاه آکوا اسپرینگ از نوع کارترجی آن استفاده می شود. وظیفه این فیلتر حذف مواد درشت درون آب مانند خاک، شن، ماسه، جلبک، خزه و زنگ لوله می باشد.

ضخامت منافذ این فیلتر در دو نوع 5 میکرون و 1 میکرون می باشد که نوع 1 میکرون قابلیت حذف مواد بیشتری را دارد.

فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب آکوا اسپرینگ

دومین فیلتر دستگاه آکوا اسپرینگ فیلتر کربن اکتیو می باشد که همانطور که از نامش پیداست در داخل فیلتر از مواد کربن پودری  استفاده می شود که فعال یا اکتیو است.

این خاصیت فیلتر باعث خذف کلر آب و مشتقات شبیه به این ماده می شود. این فیلتر نیز در دستگاه آکوا اسپرینگ از نوع کارتریجی می باشد.

فیلتر کربن گرانول تصفیه آب آکوا اسپرینگ

سومین فیلتردر پایین دستگاه تصفیه آب ، فیلتر گرانول می باشد که این فیلتر نیز دارای مواد کربن اکتیو می باشد اما با این تفاوت که بر خلاف فیلتر بالا که بصورت پودری است این فیلتر بصورت یک تکه می باشد و تفاوت هایی در ساخت مواد کربنی آن وجود دارد که این فیلتر نیز می تواند مواد سمی درون آب مانند نیتریت، بنزن، تولوئن و مواد سمی دیگر را از آب حذف کند.

فیلتر ممبران تصفیه آب آکوا اسپرینگ

اصلی ترین و مهمترین فیلتر در دستگاه آکوا اسپرینگ فیلتر ممبران یا اسمز معکوس می باشد و این فیلتر با تکنولوژی خاصی که دارد می تواند تا 90 درصد مواد درون آب را حذف کرده و به فاضلاب بریزد . این فیلتر از یک رول توری مانند تشکیل شده که دارای منافذ بسیار ریز در حد 0.0001 میکرون می باشد که هر ماده ای که از این مقدار بزرگ تر باشد نمی تواند از آن عبور کند حتی کلر و نیترات.

بر طبق گفته سازندگان این فیلتر حتی میکروب، باکتری و انگل هم نمی تواند از این فیلتر عبور کند و دفع می شوند. این فیلتر در بالای دستگاه قرار دارد و بزرگتر از دو فیلتر دیگر است.

فیلتر پُست کربن تصفیه آب آکوا اسپرینگ

در دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ آخرین فیلتر از پنج فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب، فیلتر پُست کربن می باشد و به رنگ سفید می باشد. این فیلتر دارای مواد کربن می باشد و می تواند طعم، مزه و بوی بد آب را بگیرد و آبی گوارا را به شما بدهد.

فیلتر مینرال تصفیه آب آکوا اسپرینگ

این فیلتر در آخرین مرحله دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد و به دلخواه مشتری به دستگاه اضافه می شود. پنج فیلتر قبلی برای دستگاه تصفیه آب ضروری هستند اما از فیلتر ششم به بعد به دلخواه و انتخاب مشتری می باشد.

وظیفه این فیلتر اضافه کردن مواد معدنی به آب و غنی سازی آب با مواد مانند کلسیوم، منیزیوم و سدیم می باشد و معمولاً به رنگ زرد می باشد.

شرکت آبرسان تهران به عنوان نماینده فروش دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ اطمینان خاطر به شما می دهد که دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ یک دستگاه تصفیه آب عالی با قطعات تایوانی می باشد که می توانید با خیال راحت خریداری نمایید و از خرید خود راضی باشید.

مشتریان عزیزی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ را دارند می توانند با شماره 77999407 – 77999423 – 09120296614 تماس بگیرند و دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ را خریداری نمایند.

برای خرید دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ فقط کافیست درخواست خود را بصورت تلفنی ثبت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *