tondar.tolid

مخالفت مجلس با افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو

تصویر روز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: مانعی در مسیر ادامه همکاری با خودروسازان فرانسوی وجود ندارد و می‌توان مسیر قراردادها را ادامه داد.

به گزارش تصویر روز حمید گرمابی در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص وضعیت قراردادهای خودرویی بعد از خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: به دلیل اینکه عمده قراردادهای خودروسازان با اروپایی‌ها و مخصوصا فرانسوی‌ها است به نظر می‌رسد امکان ادامه فعالیت‌ها در داخل کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مانعی در مسیر ادامه همکاری با خودروسازان فرانسوی وجود ندارد، گفت: نوسانات ارزی طی روزهای اخیر بازار خودرو را دچار تلاطم کرد که با درنظر گرفتن دلار ۴هزار و ۲۰۰ تومانی بازار به ثبات نسبی رسیده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروهای تولید داخل افزایش قیمت ۱۰ درصدی را تجربه کرده‌اند، ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند افزایش قیمت خودروهای تولید داخل نباید بیش از ۹٫۶ درصد باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای تولید داخل باید توجیه شده باشد، تصریح کرد: اعتقاد داریم که افزایش قیمت خودرو در بازار را باید با توجه به اتفاقات صورت گرفته در زمینه قیمت دلار، افزایش دستمزد و سایر هزینه‌ها شاهد باشیم، اما باید این افزایش قیمت برای مردم قابل پذیرش باشد زیرا در گذشته نیز قیمت خودروهای تولید داخل در مقایسه با قدرت خرید قشر متوسط جامعه بالاتر بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه جایی برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا آنالیز قیمت خودروها را داشته باشیم و مشاهده کنیم بر چه مبنایی افزایش قیمت را داشته‌اند، در برخی از موارد این افزایش قیمت‌ها بیش از ۱۰درصد است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *