hava

ورود سامانه بارشی از شمال غرب

تصویر روز: عصر امروز سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود؛ شاهد رگبار و رعد و برق در بخش‌هایی از شمال غرب کشور هستیم.

مرتضی ضرابی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود : امروز همچنین شاهد رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس خواهیم بود و به شکل خفیف و پراکنده مرکز کشور را نیز تحت تأثیر خود قرار می دهد.
وی گفت : عمده بارش های امروز در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش هایی از استان زنجان خواهد بود و شاهد بارش باران خفیف در استان های آذربایجان غربی، گیلان، غرب مازندران، کردستان، لرستان، همدان، بخش هایی از استان های اصفهان، قم و مرکزی خواهیم بود و بارش خفیف باران عصر امروز در تهران نیز دور از انتظار نیست.
ضرابی افزود: این سامانه فردا در شمال غرب و غرب کشور و دامنه های زاگرس تقویت می شود و بخش هایی از استان های ساحلی خزر و مرکز کشور را تحت تأثیر قرار می دهد و شدت بارش های فردا سه شنبه به طور عمده در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و بخش های غربی استان اصفهان خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در نوار شرقی و شرق کشور با افزایش دما مواجه خواهیم بود ، گفت : تغییرات دما در نیمه غربی و بخش های مرکزی نخواهیم داشت و فردا و پس فردا ، دما در نیمه غربی کشور کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *