برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک

تصویر روز: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۶، به ریاست دکتر رسول سعدی رییس هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک و با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مهندس سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، گزارشی از عملکرد شرکت در سال ۹۶ ارائه کرد و در آن ضمن برشمردن مهمترین دستاوردهای سال گذشته، روند فعالیتهای شرکت را رو به رشد خواند و آینده شرکت را با وجود فراز و نشیب ها و مسایل بین‌المللی، روشن عنوان کرد.
مهندس نجفی در ادامه سخنان خود به افزایش ۳۰ درصدی تراکنش‌های شتاب و ۳۲ درصدی تراکنش های شاپرک در مقایسه با سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: تنها در ۲۸ اسفند سال گذشته  ۱۶۲ میلیون تراکنش با پایداری ۹۹/۹۹ درصد مدیریت شده است که در نوع خود بی نظیر و در سطح بین‌المللی مثال زدنی است.
وی به تغییر رفتار مشتریان در استفاده از ابزار بانکداری الکترونیک اشاره کرد و ادامه داد: در طی سالهای اخیر شاهد افزایش اعتماد مردم به بانکداری الکترونیک و تغییر رفتار آنها بوده ایم به نحوی که کاهش سهم خودپردازها و افزایش سهم پایانه‌های فروش در سامانه شتاب از نتایج این تغییر رفتار بوده است.
مهندس نجفی به ضرورت ایجاد سامانه‌های پشتیبان به ویژه برای سامانه‌های حاکمیتی و رقابتی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر برای سامانه‌های شتاب، شاپرک و چکاوک این سایت ها ایجاد شده است و برای سایر سامانه ها نیز این مهم در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به تحت پوشش بودن همه بانکها برای استفاده از پیام رسان ارزی سوئیفت اشاره کرد و افزود در حال حاضر تمام ضمانت‌نامه‌های شبکه بانکی باید در سامانه سپام ریالی ثبت و سپس صادر شود.
مهندس نجفی با ذکر برخی اقدامات مهم صورت گرفته در بانک های تحت پوشش، از ایجاد یک ابر مرکز داده در شهر آفتاب و فراهم شدن مقدمات آن نیز خبر داد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه به تبیین مهمترین پروژه های سال جاری در قالب برنامه ریزی استراتژیک افق ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ پرداخت و اظهار داشت: ۶۴ پروژه در شرکت در دست اجراست که ۳۰ پروژه حاکمیتی، ۱۵ پروژه زیرساختی و امنیتی، ۹ پروژه به درخواست مشتری و ۱۰ پروژه نیز با هدف تکمیل سبد محصولات به انجام می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *