MG 8852 13961129143215888

پورسیدآقایی توپ را به زمین وزارت ارشاد انداخت

تصویر روز: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران قبل از ثبت‌نام طرح ترافیک برای خبرنگاران حتی از وزارت ارشاد خواستیم تا در شناسایی و معرفی خبرنگاران به ما کمک کنند که در این زمینه نیز اقدامی صورت نگرفت.

به گزارش تسنیم، محسن پورسید آقایی در حاشیه برگزاری جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتراض هیئت تطبیق فرمانداری نسبت به مصوبه افزایش کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس اظهار کرد: در جلسه امروز این موضوع در دستور کار قرار گرفت و در نهایت مدیریت شهری به افزایش ۱۲ درصدی کرایه تاکسی و مینی‌بوس مجددا رای داد.

وی تصریح کرد: افزایش کرایه‌های تاکسی نیز برای بررسی بیشتر به کمیسیون حمل و نقل شورای شهر ارجاع داده شد.

وی با اشاره به برخی از تخلفات صورت گرفته و بازارهای سیاه برای فروش طرح ترافیک اظهار کرد: متاسفانه این امر به دلیل عدم آگاهی شهروندان بوده و در همین راستا نیروی انتظامی با متخلفان به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه کارت‌های سیار امسال تنها به دستگاه‌های امنیتی داده شده است گفت: متاسفانه در روزهای اخیر برخی از افراد سودجو به دلیل عدم آگاهی شهروندان اقدام به فروش اینگونه کارت‌ها کرده‌اند که باید اعلام کرد که به هیچ وجه این کارت‌ها مورد تایید نیست و تقلبی است و شهروندان نیز در این زمینه هوشیار باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه برخی از افراد سودجو نیز در آژانس‌ها اقداماتی را در راستای فروش طرح ترافیک داشته اند گفت: البته تعداد این افراد محدود است اما در این زمینه نیز قطعا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

پورسیدآقایی گفت: هزینه کارت‌های سیار نیز همانند تعرفه طرح ترافیک از ۱۳۴۰۰ تا ۳۶ هزار تومان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته کارت‌های شناور به صورت رایگان در اختیار برخی افراد قرار می‌گرفت گفت: امسال این شیوه کاملا منتفی و این کارت‌ها تحت عنوان کارتهای سیار به برخی نهادهای امنیتی واگذار شده است و دارندگان این کارتها نیز باید هزینه پرداخت کنند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از حواشی ایجاد شده پیرامون برکناری‌اش از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بنده نیز طی روزهای گذشته اخباری را در فضای مجازی را خواندم اما هیچ‌کدام از این موارد صحت ندارد و بنده همچنان در این معاونت مشغول به کار هستم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲ هزار سهمیه در طرح ترافیک به خبرنگاران داده شده است گفت: البته ما می‌دانیم تعداد دیگری از این افراد شرایط لازم را برای دریافت طرح داشته‌اند اما معاونت حمل و نقل ترافیک محدودیت‌هایی را با توجه به سهمیه برای این افراد داشته و دارد و به همین دلیل ما نتوانسته‌ایم به همه خبرنگاران طرح ترافیک بدهیم.

وی گفت: البته بنده قبل از ثبت‌نام طرح ترافیک برای خبرنگاران پیشنهاداتی را درخصوص استفاده رسانه‌ها به صورت رایگان از خدمات کارپینو برای جابجایی خبرنگاران دادم اما متاسفانه این پیشنهاد مورد قبول مسئولان رسانه قرار نگرفت و حتی از وزارت ارشاد خواستیم تا در شناسایی و معرفی خبرنگاران به ما کمک کنند که در این زمینه نیز اقدامی صورت نگرفت.

وی گفت: ما تلاش داشتیم که سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران توسط وزارت ارشاد انجام شود که این موضوع مورد موافقت مسئولان وزارتخانه قرار نگرفت.

وی همچنین در خصوص توزیع کارت رایگان حمل و نقل عمومی به خبرنگاران گفت: مبلغ شارژ این کارت‌ها ۳۵۰ هزار تومان است و یک ساله است و در اختیار خبرنگاران قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که نحوه توزیع کارت‌های یک ساله به خبرنگاران به چه شکلی خواهد بود گفت: در مرحله اول خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکرده‌اند و در سامانه مای تهران ثبت‌نام کرده‌اند کارت یک ساله دریافت می‌کنند و در ادامه نیز ثبت‌نام مجددی از خبرنگارانی که در طرح ترافیک ثبت‌نام نکرده اند انجام می‌شود و کارت یک‌ساله در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود طی هفته‌های آینده فرآیند توزیع کارت انجام بگیرد.

وی همچنین درخصوص راه‌اندازی خط هفت مترو گفت:‌ هفته پایانی خرداد ماه ۶ کیلومتر از این خط به بهره‌برداری خواهد رسید.

پیش از این معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای خطاب به شهردار جدید تهران با انتقاد تند از طرح ناکارآمد شهرداری تهران در خصوص توزیع آرم طرح ترافیک در بین خبرنگاران، این طرح را طرح پورسیدآقایی خوانده بود نه طرح شهرداری تهران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *