13940907112125685 PhotoL

امکان بیمه تامین اجتماعی دانشجویان فراهم شد

تصویر روز: مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در حال حاضر اقداماتی اندیشیده شده است که دانشجویان دانشگاه های غرب تهران می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی در این مرکز بهره مند شوند.

ناهید حیدری در نشست خبری با موضوع بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب افزود: با اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است، حدود هزار دانشجو در تامین اجتماعی غرب تهران بیمه شده و از خدمات این سازمان بهره مند شده اند.
وی اظهار داشت: مذاکراتی با مقامات دانشگاهی در غرب تهران در این خصوص انجام شده است که بر اساس این برنامه ریزی ها، بیمه دانشجویان همانند بیمه مشاغل آزاد است و می توانند از خدمات سازمان استفاده کنند. حیدری خاطرنشان کرد: برای دانشجویان ضریب بیمه ای ١٢، ١۴ و ١٨ درصد درنظرگرفته شده است و ٢ درصد آن نیز کمک دولت است.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: ١٢ درصد نرخ حق بیمه صاحبان مشاغل آزاد و دانشجویان شامل حمایت بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، ١۴ درصد حمایت های فوت قبل و بعد از بازنشستگی و ١٨ درصد علاوه بر اینها از کارافتادگی را هم شامل می شود.

** بدهی ۸۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان در غرب تهران
وی اظهار داشت: بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، دوباره به اجرا گذاشته شده است؛ زیرا با اجرای این برنامه، تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی می تواند حمایت از تولیدکنندگان را داشته باشد، ایجاد و حفظ اشتغال نیروهای مولد با خرید کالای ایرانی میسر شود و حتی می توان رونق اقتصادی را شاهد بود.
حیدری تصریح کرد: با دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان از اردیبهشت ماه دوباره به اجرا گذاشته شد و تا دهم تیرماه نیز ادامه دارد؛ اگر کارگاه هایی دچار بحران شده باشند، می توانند در این فرصت ضمن پرداخت بدهی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: اکنون ۱۲۰ هزار کارگاه فعال در حوزه های اقتصادی فعالیت دارند که ۳۰ هزار کارگاه از این تعداد دارای بدهی به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان هستند؛ این بدهی مربوط به همه کارگاه ها نیست و تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۵ است که با احتساب همه کارگاه های بدهکار این بدهی حتی به هزار میلیارد تومان هم می رسد.
حیدری ادامه داد: در گذشته هفت هزار درخواست بخشودگی جرایم در این مرکز ثبت شده بود که نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نکردند اما اکنون می توانند از این فرصت استفاده کنند؛ در عین حال در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان جرایم و بدهی از سوی کارفرمایان بدهکار پرداخت شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اضافه کرد: همچنین میزان جرایم این کارفرمایان بدهکار ۱۶۹ میلیارد تومان از کل بدهی آنها است که امیدواریم از این فرصت برای پرداخت بدهی و معافیت از پرداخت جرایم خود استفاده کنند.

** پرونده کاغذی نداریم
حیدری اظهار داشت: درحال حاضر سه میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی غرب تهران هستند که ۲۹۵ هزار نفر از آنها بازنشسته اند و از آنجایی که قطب صنعت تهران در این مرکز است، تلاش هایی برای ارتقای خدمات ویژه به صورت غیرحضوری انجام شده است.
وی تصریح کرد: اکنون هیچ پرونده کاغذی در شعب امور بیمه شدگان و مستمری بگیران این مرکز نداریم و تمام خدمات به سمت الکترونیکی شدن پیش رفته است و حتی بازرسی از دفاتر، دریافت فهرست حق بیمه و ۸۵ درصد ابلاغ صورت حساب ها نیز به صورت الکترونیکی است.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران به رونمایی از طرح دریافت غیرحضوری صدور دفترچه درمانی در هفته تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: اطلاعات بیشتر از رونمایی این موضوع در هفته یادشده ارائه خواهد شد.

** ارائه یک هزار مورد تسهیلات به بازنشستگان در ۲ ماه
حیدری اظهار داشت: در ۲ ماه گذشته سال ۱۳۹۷ حدود یک هزار تسهیلات یک تا سه میلیون تومانی به بازنشستگان این مرکز ارائه شده و قرار است فاز دوم پرداخت تسهیلات به این افراد از خردادماه آغاز شود.
وی به حجم بالای خدمات در سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به شلوغی مراکز و شعب این سازمان ماهانه ملاقات عمومی در یک تا دو شعبه در غرب تهران برگزار می کنیم تا میزان رضایتمندی مردم از خدمات تامین اجتماعی نیز سنجیده شود.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران ادامه داد: قبول داریم که نارسایی هایی در ارائه خدمات وجود دارد اما تلاش می کنیم تا رضایت ۱۰۰ درصدی مردم را داشته باشیم.

** هزار و ۹۲۶ جانباز تحت پوشش تامین اجتماعی
حیدری همچنین درخصوص روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: در بخش حمایت از جانبازان شاغل نیز برنامه هایی داریم و اکنون هزار و ۶۲۹ جانباز تحت پوشش این مرکز تامین اجتماعی در غرب تهران است که از معافیت هفت درصدی برخوردار هستند و ماهانه ۵۰۰ میلیون تومان معافیت از این محل حق بیمه هفت درصد جانبازان است.
وی تصریح کرد: افراد شاغل جانباز می توانند با ۲۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی بدهند منوط به اینکه بانوان ۴۵ سال سن و مردان ۵۰ سال سن داشته باشند اما اگر مجموع سوابق ارفاقی جانبازان ۳۰ سال باشد، بدون لحاظ کردن شرط سنی این امکان برای آنها فراهم است.
حیدری با بیان اینکه اکنون این جانبازان در ۵۴۲ کارگاه فعالیت دارند، ادامه داد: سنوات ارفاقی نیز از سه تا ۱۰ سال به جانبازان ۲۰ تا بالای ۷۰ درصد داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *