heiko maas

آلمان: اروپا در حمایت از برجام، متحد است

تصویر روز: آنگلا مرکل می‌گوید آلمان و چین در توافق هسته‌ای با ایران می‌مانند.

به گزارش تصویر روز به نقل از یورونیوز ، صدر اعظم آلمان که برای سفری دو روزه به چین سفر کرده است، در یک نشست مطبوعاتی مشترک با لی که چیانگ، نخست وزیر چین این مطلب را بیان کرد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان هم که در واشنگتن به سر می‌برد در تلاش است تا مقامات آمریکایی را برای پذیرفتن سازوکاری که شرکت‌های اروپایی از همکاری با ایران لطمه نبینند، متقاعد سازد.

آقای هایکو ماس که با جان بولتون، مشاور امنیت ملی و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دیدار کرده، گفت: «توافق هسته‌ای با ایران برای امنیت منطقه، اروپا و جهان مفید است و باید از آن دفاع کنیم.»

وزیر خارجه آلمان پس از دیدارهایش با مشاور امنیت ملی آمریکا و وزیر خارجه این کشور همچنین اظهار داشت: «امید چندانی به تفاهم با آمریکا در موضوع توافق هسته‌ای با ایران نیست. چرا که موضع اروپا کاملا در این خصوص کاملا متحد است و قرارهم نیست تغییر کند.»

گفتنی است هشتم ماه مه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده از برجام خارج می‌شود و تحریم‌های سطح بالا علیه تهران فعال خواهد شد. این در حالیست که دیگر اعضای ۵+۱ بر لزوم زنده نگه داشتن برجام تاکید کرده‌اند و اتحادیه اروپا در تلاش است تا با ارائه تضمین‌های تازه‌تر ایران را به باقی ماندن در این توافق متقاعد سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *