trump.1

ترامپ: آماده اقدام نظامی علیه کره شمالی هستیم

تصویر روز: دونالد ترامپ گفت لغو دیدار با رهبر کره شمالی شکست بزرگی برای این کشور و جهان بود. وی همچنین طی هشدار تند و تیزی اعلام کرد که ایالات‌ متحده و همپیمانان آسیایی آن در صورت اقدام نظامی کره شمالی آماده پاسخگویی هستند.

به گزارش تصویر روز به نقل از یورو نیوز ، وی افزود:‌ «من با کره جنوبی و ژاپن صحبت کرده‌ام و اگر حرکتی ابلهانه و بی‌مبالات از کره شمالی سر بزند آنها حاضرند بخش عمده‌ای از بار مالی عملیات احتمالی ایالات‌ متحده را بر دوش بگیرند.»

با این حال دونالد ترامپ همچنان روزنه امیدی را برای گفتگو باز گذاشت و گفت: «هر وقت کیم جونگ اون تصمیم بگیرد وارد یک گفتگو و عمل سازنده بشود من منتظر (او) خواهم بود.»

لغو دیدار به دلیل «خشم» و «خصومت» کیم
آقای ترامپ صبح پنجشنبه همچنین با انتشار نامه‌ای اعلام کرد دیدار برنامه‌ریزی‌ شده وی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برگزار نخواهد شد. این دیدار بنا بود روز ۱۵ ماه ژوئن در سنگاپور برگزار شود.

وی در نامه خود آورد: «من بسیار مشتاق بودم با شما در این دیدار باشم. اما متأسفانه به خاطر خشم عظیم و خصومت آشکاری که در بیانیه اخیرتان دیدم احساس می‌کنم که در حال حاضر، انجام این دیدار که از مدتها پیش برنامه‌ریزی شده، مناسب نیست.»

آقای ترامپ در پاسخ به اینکه آیا این اقدام احتمال بروز جنگ با کره شمالی را افزایش می‌دهد گفت: «خواهیم دید.»

این در حالی است که پنتاگون اعلام کرد ارتش ایالات‌ متحده در رابطه با کره شمالی در وضعیت هشیاری معمول قرار دارد و نه در وضعیت هشیاری بالا.

همچنین روز پنجشنبه مون جائه این رئیس‌جمهوری کره جنوبی نیز نسبت به از دست رفتن این فرصت تاریخی ابراز تأسف کرد. وی گفت:‌ «من بسیار نگران هستم و بسیار تأسف‌ برانگیز است که دیدار رهبران ایالات‌متحده و کره شمالی که برای ۱۲ ژوئن برنامه‌ریزی شده بود برگزار نمی‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *