bourse.5

سهام آسیایی افت کرد

تصویر روز:روز سه‌شنبه با نزدیک شدن به انتخابات زودهنگام در ایتالیا، سهام ایتالیا افت کرد و یورو دوباره به پایین‌ترین سطح ۶ و نیم ماهه خود پایین آمد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه با نزدیک شدن به انتخابات زودهنگام در ایتالیا، سهام ایتالیا افت کرد و یورو دوباره به پایین‌ترین سطح ۶ و نیم ماهه خود پایین آمد. این درحالی است که مذاکرات دیپلماتیک با کره‌شمالی و افت قیمت نفت، حال‌وهوای بازار را تقویت کرده است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه به جز سهام ژاپن، پس از سی روز سوددهی متوالی امروز ۰.۳ درصد ضرر کرد.

نیکی ۲۲۵ ژاپن ۰.۸ درصد افت کرد، درحالی‌که سهام کره‌جنوبی ۰.۵ درصد پایین آمد.بنچ‌مارک سهام استرالیا اندکی تقویت شد.درحالی‌که بازارهای سنگاپور، مالزی، اندونزی و تایلند، امروز به علت تعطیلات رسمی، بسته بودند، نقدینگی در معاملات آسیا کاهش یافته است.

نیک تویدال، تحلیل‌گر شرکت اوراق راکوتن استرالیا، می‌گوید: بازارها تمرکز خود را بر ادامه وضعیت در حال تحول سیاسی ایتالیا، معطوف کرده‌اند.او ادامه داد: این باعث شد که معاملاتی که نیاز به ریسک‌پذیری بالاتری داشتند تحت فشار قرار بگیرند و افت کنند. همچنین در ادامه معاملات امروز تمرکز سرمایه‌گذاران بر فراز و نشیب‌های مربوط به اجلاس کره‌شمالی و آمریکا و همچنین روابط تجاری آمریکا-چین، قرار گرفته بود.

شاخص ای‌مینی اس‌اندپی ۵۰۰ توانست ۰.۱ درصد رشد کند. معاملات جهانی بازارهای سهام دیشب تحت تاثیر تعطیلی دو مورد از بزرگترین بازارهای جهان قرار گرفت؛ لندن و نیویورک.

در بازار ارز، با آشفتگی سیاسی ایتالیا، یورو که دیروز تا نرخ ۱.۱۶۰۸ دلار پایین آمده بود (کمترین نرخ آن از اوایل نوامبر تا کنون)، امروز در نرخ ۱.۱۶۱۷ دلار تثبیت شد.

در برابر سبد ارزهای مهم جهان، دلار ۰.۲ درصد رشد کرد و نزدیک به بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر تا کنون قرار گرفت.

در برابر ین، که سرمایه امن مواقع بحران است، دلار تا نرخ ۱۰۹ ین در برابر هر دلار، افت کرد و به پایین‌ترین رکورد سه هفته‌ای (۱۰۸.۹۴ ین) خود که اخیرا ثبت کرده بود، نزدیک شد.

کد خبر ۴۳۰۸۸۸۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *