choghazadi.1

پرداخت ۱۹۴ هزار فقره تسهیلات به بخش های اقتصادی

تصویر روز: مدیر عامل بانک سپه اعلام کرد: این بانک برای کمک به اجرای برنامه های حمایتی دولت از اقشار مختلف جامعه در دو سال اخیر ۱۹۴ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش تصویر روز مدیر عامل این بانک گفت: این بانک برای کمک به اجرای برنامه های حمایتی دولت از اقشار مختلف جامعه در دو سال اخیر ۱۹۴ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده است.

محمد کاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود: بانک سپه برای اعطای تسهیلات تکلیفی طی دو سال اخیر ۲۵ هزار میلیارد ریال از منابع خود را اختصاص داده است.

* بهره‌مندی ۶۰۰ نخبه کشور از تسهیلات مسکن بانک سپه
مدیر عامل بانک سپه اظهار داشت: بانک سپه طی سالهای اخیر حدود ۴۶۸ میلیارد ریال تسهیلات مسکن به ۶۰۰ نخبه کشور پرداخت کرد. وی افزود: در دو سال اخیر حدود ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات مسکن از بانک سپه به قضات محترم پرداخت شده است.

* پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۹ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
مدیرعامل بانک سپه ضمن تأکید بر ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، تصریح کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در دو سال اخیر تسهیلات قرض الحسنه از بانک سپه دریافت کرده اند.
وی رقم تسهیلات قرض الحسنه پرداختی به خانواده های تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در دو سال اخیر را هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بانک سپه در کمک به خود اتکایی و خود کفایی این خانواده ها از بانک های تأثیر گذار بوده و به اذعان مدیران ارشد کمیته امداد طی سالهای اخیر هزاران خانواده تحت پوشش این کمیته به واسطه حمایت بانک سپه، از آمار خانواده های تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) حذف شده اند.

* رشد ۲۰۰ درصدی پرداخت تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد
چقازردی به روند روبه رشد اعطای تسهیلات بانک سپه به خانواده های تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: تعداد تسهیلات پرداختی به این خانواده ها از ۲ هزار و ۴۰۰ فقره در سال ۹۵ به ۷ هزار فقره در سال گذشته رسید که رشد ۲۰۰ درصدی را نشان می دهد.

* ۶ هزار خانواده شهید و جانباز با تسهیلات بانک سپه صاحب خانه شدند
رئیس هیئت مدیره بانک سپه ضمن تأکید بر لزوم توجه به مسائل معنوی و ارزشی، خاطر نشان کرد: با توجه به حقی که خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران به گردن همه ما دارند مجموعه بانک سپه سعی کرده خدمات رسانی مطلوب به این خانواده ها را مد نظر قرار دهد.
وی در این باره افزود: در دو سال اخیر حدود ۴ هزار و ۴۰۰ خانواده شهید، جانباز و ایثارگر با دریافت تسهیلات از بانک سپه صاحب خانه شده اند.
چقازردی اضافه کرد: ۳ هزار میلیارد ریال در دو سال اخیر به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران توسط بانک سپه تسهیلات خرید و ساخت مسکن پرداخت شده است.

* کمک به ۲۱ هزار خانواده آسیب دیده ناشی از حوادث قهری
مدیر عامل بانک سپه گفت: این بانک در دو سال اخیر با پرداخت تسهیلات به ۲۱ هزار خانواده آسیب دیده ناشی از حوادث قهری گام موثری در جهت کاهش آلام آنها برداشت.
وی رقم پرداختی بانک سپه به خانواده های آسیب دیده ناشی از حوادث غیر مترقبه طی دو سال اخیر را ۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: روند کمک به این خانواده ها طی سال های اخیر روبه رشد بوده و رقم کمک ها از ۴۰۸ میلیارد ریال در سال ۹۵ به هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافت.

* بهسازی و نوسازی ۱۰ هزار مسکن روستایی با حمایت بانک سپه
رئیس هیئت مدیره بانک سپه در خصوص نقش این بانک در بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اظهار داشت: ۱۰ هزار مسکن روستایی با هزار ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک سپه در دو سال اخیر بهسازی و نوسازی شده است.
وی افزود: در دوسال اخیر بانک سپه ۳۳۵ فقره تسهیلات هم برای بافت های فرسوده و ناکارآمدشهری به مبلغ ۶۶ میلیاردریال پرداخت کرده است.

* حمایت بانک سپه از ۶۰۰۰ طرح مشاغل خانگی
چقازردی گفت: بانک سپه طی سال های اخیر حدود ۳۱۵ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال به ۴ هزار و ۱۰۰طرح در قالب مشاغل خانگی در استان های مختلف کشور تسهیلات پرداخت کرده است.

* تشکیل زندگی مشترک ۱۴۲ هزار زوج جوان با تسهیلات بانک سپه
چقازردی ضمن تأکید بر ضرورت حمایت بانک ها از ازدواج جوانان اظهار داشت: بانک سپه با پرداخت ۱۴۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۱۴۲ هزار ۵۰۰ زوج جوان طی دو سال اخیر گام مهمی در تحقق اهداف دولت در کمک به تسهیل شرایط ازدواج برداشته است.
وی به عملکرد مطلوب بانک سپه در اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اشاره کرد و یادآور شد: عملکرد خوب بانک سپه در پرداخت تسهیلات به زوج های جوان مورد تقدیر نایب رئیس مجلس ، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کل بانک مرکزی قرار گرفت.
نخستین بانک ایرانی در ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۰۴ با سرمایه ۳ میلیون ۸۸۳ هزار و ۹۵۰ ریال تأسیس شد و در۲۴ اسفند همان سال اولین شعبه بانک سپه در شهر رشت افتتاح شد. اکنون این بانک با نزدیک به یک قرن تجربه به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی و اقتصادی کشور توانسته با جذب سرمایه های سرگردان جامعه و سوق دادن آن به سمت فعالیتهای مولد اقتصادی در جهت تحقق اهداف اقتصادی کلان کشور مشارکتی مؤثر و مطلوب داشته باشد. در عرصه بین المللی نیز با ایجاد واحدهای بانکی در کشورهایی چون آلمان، ایتالیا و فرانسه و همچنین بانک بین المللی سپه انگلستان، در ارائه خدمات ارزی از جایگاه ارزنده ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *