• پلاک های مخدوش زیر ذره بین دوربین ها

  تصویر روز: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از نصب ۱۸۰ دوربین پیشرفته با قابلیت خواندن اطلاعات پلاکهای مخدوش در پایتخت خبر داد.

  سید تیمور حسینی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، خطاب به رانندگانی که مبادرت به پوشش پلاک می کنند، گفت: جریمه تخلف ورود به محدوده طرح زوج و فرد ۲۰ هزار تومان است اما پوشش پلاک ضمن محسوب شدن جرم مستوجب توقیف خودرو و معرفی راننده به مقامات قضائی است.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره اجرا شدن یا نشدن طرح زوج و فرد از در منزل افزود: در صورتی که قانون تکلیف کند این طرح از در منازل با استقرار نیروهای پلیس راهور عملیاتی خواهد شد. سردار حسینی گفت: اگر مردم را برای خروج خودرو از در منزل منع کنیم باید قبل از آن امکان حمل و نقل مناسب را در اختیارشان قرار دهیم زیرا صد درصد بار محدودیت های اینچنینی بر دوش مردم و پلیس است.

  وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به گفته کارشناسان مربوط به خودروهاست، افزود: ارتقاء و ساماندهی استانداردهای تولید خودرو و همچنین استاندارد سوخت مهمترین راه حل کاهش آلودگی هوای پایتخت است. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین از کاهش ۵۰ درصدی ورود غیر مجاز خودروها به محدوده زوج و فرد از ابتدای دی خبر داد و گفت: این کاهش در مقایسه با گذشته بسیار چشمگیر است. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: سامانه معاینه فنی ناکارآمد و غیرقابل قبول است.

  وی تصریح کرد: از تعداد سه میلیون و ۷۰۰ هزار خودروی موجود در تهران فقط نزدیک به ۳۲۰ هزار خودرو فاقد برگه معاینه فنی است. حسینی با رد این موضوع که ۹۰ درصد خودروهای تهران فاقد برگ معاینه فنی است ، افزود: بر اساس آخرین آمار سامانه شماره گذاری بیش از ۴۵ درصد خودروهای تهران زیر ۵ سال سن دارند و نیازی به معاینه فنی ندارند. سردار حسینی اضافه کرد: از تعداد باقیمانده نیز بیش از ۴۳ درصد برگ معاینه فنی دارند و فقط کمتر از ۱۵ درصد فاقد معاینه فنی هستند.

  وی با اشاره به کنترل بیش از ۸ هزار خودرو در نقاط مختلف شهر تهران گفت: نزدیک به ۵۳ درصد خودروها دارای برگ معاینه فنی بودند اما متأسفانه از این تعداد شرایط موتوری و ظاهری بیش از ۴۸ درصد با استانداردهای معاینه فنی هیچ انطباقی نداشت. سامانه معاینه فنی ناکارآمد است سردار حسینی افزود: متأسفانه مشکل ناکارآمدی در حوزه معاینه فنی بارز است. وی گفت: در این چند روز آلودگی هوای تهران صرفاً هر کس برای اینکه نشان دهد از قافله دلسوزان آلودگی هوا عقب نمانده اظهار نظر می کند، توپ را در زمین دیگری می اندازد و فرافکنی می کند تا مسئولیت خود را به دوش دیگری بیندازد.

  سردار حسینی، آلودگی هوای تهران را حاصل سالها غفلت و بی توجهی دانست و افزود: با اقدامات ضربتی نمی توان سالها کم کاری را در دو یا سه روز حل کرد بلکه تدبیر و برنامه مدون نیاز دارد. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در ۹ ماه امسال با بیش از ۵۳۰ هزار خودروی دودزا یا فاقد برگ معاینه فنی به صورت اعمال جریمه، توقیف یا فک پلاک و ارائه پلاک موقت اعزام به تعمیرگاه برخورد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر افزایش یافته است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *