• اقتدار پلیس استان البرز در انهدام باند سارقان تبهکار

  تصویر روز : فرمانده انتظامی استان از اقتدار پلیس در انهدام باند سارقان تبهکار تحت پوشش مسافرکش و مسافر سطح شهر کرج و شهر های اطراف استان البرز خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: در سفرهای شهری و برون شهری از خودروهای مسافربر عمومی استفاده کنند.

  “سردار کامرانی صالح” در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص جزئیات انهدام باند سارقان به عنف، گفت: در پی مراجعه حضوری چند نفر از شهروندان به پلیس آگاهی استان البرز و اعلام شکایت مبنی بر اینکه از سوی سرنشینان خودروهای تاکسی و سواری مورد ضرب و شتم قرار گرفته و اموال آنها به سرقت رفته است، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
  وی افزود: شناسایی سارقان و دستگیری آنها به جد تحت پیگیری پلیس بود که ماموران مطلع شدند فردی که از سوی افراد ناشناس به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته و حال عمومی وی وخیم است جهت مداوا توسط شهروندان به یکی از بیمارستان های داخل شهر انتقال داده شده است.
  کامرانی صالح بیان کرد: با توجه به اینکه حال بیمار بسیار وخیم بود، پس از مداوا و درمان اولیه در تحقیقات ماموران، در تشریح علت حادثه عنوان کرد که در یکی از خیابان های اصلی کرج دو مسافر را به مقصد غرب کرج سوار خودرو کردم که پس از طی مسافتی، مسافران با استفاده از سلاح سرد وی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داده و پس از سرقت خودرو او را رها کرده و متواری شدند.
  فرمانده انتظامی استان البرز ابراز داشت: ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی که پیگیر سارقان پرونده اول بودند بنا به اظهارات شهروند بستری در بیمارستان به این نتیجه رسیدند که ارتباط نزدیکی بین این دو سرقت وجود دارد و احتمالا سرقت ها به صورت حرفه ای و از سوی باند سارقان تبهکار در حال انجام است.
  این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد : ماموران طی چندین روز کار اطلاعاتی پیچیده، جمع بندی اظهارات شاکیان پرونده، بررسی صحنه سرقت ها و مراجعه به بانک اطلاعاتی سارقان، موفق به یافتن ردی از متهمان شدند.
  وی گفت: در ادامه با استقرار اکیپی از ماموران در مناطقی که احتمال فعالیت سارقان در آنجا بود با گشت زنی های شبانه و تحت نظر قرار دادن این مناطق به سرنشینان یک دستگاه تاکسی که در حال سوار کردن مسافر بودند، مشکوک شدند.
  کامرانی صالح اظهار داشت: ماموران پس از تعقیب خودرو پس از طی مسافتی متوجه درگیری مسافر با راننده شدند که به سرعت وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه خودرو را توقیف و در تحقیق از مسافر مشخص شد که راننده و سرنشین خودرو با زور و ارعاب قصد سرقت پول و گوشی تلفن همراه وی را داشتند.
  وی افزود: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی های تکمیلی، اعتراف کردند که با همدستی سه نفر دیگر شامل دو مرد و یک زن، با تشکیل یک باند حرفه ای از سارقان به عنف در قالب گروه های دو، سه و چهار نفره، تحت پوشش مسافر، اقدام به کرایه کردن خودروهای تاکسی و شخصی کرده و با کشاندن رانندگان خودروها به خیابان های خلوت،با به کارگیری سلاح سرد (قمه و چاقو)، ضمن سرقت اموال راننده شامل وجوه نقد، گوشی تلفن همراه، کارت بانکی و مدارک شناسایی، خودروهای آنها را به سرقت برده و در نقطه ای نامعلوم اقدام به از بین بردن خودرو و فروش اشیاء با ارزش آنها می کردند.در این رابطه رانندگانی که از خود مقاومت نشان می دادند، از سوی سارقان به شدت مورد ضرب و جرح قرار می گرفتند.
  کامرانی صالح تصریح کرد : اعضای باند مذکور همچنین با سرقت عابر بانک مالباختگان و برقراری تماس با آنها، مجددا از طعمه های خود می خواستند که مقادیری وجه نقد به حساب بانکی شان واریز کنند تا محل رهایی خودروها را به مال باختگان اطلاخ دهند.
  وی افزود: اعضای باند مذکور در نوع دیگری از اقدامات تبهکارانه خود با استفاده از خودروهای مسروقه و در پوشش مسافر کش، با توسل به تهدید و ارعاب، اموال سارقان را به سرقت برده و وجوه موجود در حساب های بانکی شان را به طرق مختلف برداشت و مالباختگان را رها و متواری می شدند.
  کامرانی صالح گفت: با تلاش شبانه روزی تیم ویژه ماموران مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سایر متهمان پرونده طی چهار عملیات غافلگیرانه پلیسی طی هفته گذشته دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد زیادی مدارک و اموال مسروقه متعلق به شکات کشف شد.
  فرمانده انتظامی استان البرز در ادامه با بیان اینکه تا کنون هشت نفر از مالباختگان شناسایی شده اند،گفت: با توجه به احتمال اخاذی از سوی این افراد، بازپرس شعبه ۲۶ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج، دستور چاپ عکس بدون پوشش متهمان را در رسانه های جمعی صادر کرد، تا با این شیوه شهروندانی که توسط این افراد مورد سرقت قرار گرفته اند جهت پیگیری شکایت خود به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان واقع در میدان طالقانی کرج مراجعه کنند.
  کامرانی صالح در توصیه به شهروندان در خصوص رعایت مسائل ایمنی گفت: حتی المقدور در سفرهای شهری و بین شهری از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید و به هنگام سوار شدن به خودروی مسافربر، با هوشیاری کامل از اموال و کیف دستی تان مراقبت کنید و آنها را به هچ عنوان در مقابل دید دیگران قرار ندهید.
  انهدام باند ۱۲ نفره سارقان خودرو و مغازه
  فرمانده انتظامی استان البرز همچنین در ادامه این نشست خبری از انهدام باند ۱۲ نفره سارقان خودرو و مغازه خبر داد و گفت: ماموران پلیس آگاهی استان البرز اطلاع یافتند که تعدادی از سارقان سابقه دار با تشکیل چند باند در سطح شهرستان کرج با اجاره کردن خانه های مجردی در مناطقی مانند خرم دشت، ولدآباد، حسن آباد، فرخ آباد و … با به کارگیری زن های کارتون خواب در باند خود به منظور جلب اعتماد مردم، اقدام به سرقت خودرو و مغازه ها می کنند.
  وی گفت: ماموران طی اقدامات اطلاعاتی دریافتند که این سارقان پس از سرقت خودروها، ازآنها برای سرقت مغازه و اماکن تجاری استفاده کرده و پس از بازکردن لوازم خودرو، آن را رها می کردند.
  کامرانی صالح افزود: در نهایت پلیس با تحت نظر قرار دادن تعدادی از افراد این باند، موفق به شناسایی تمامی اعضای باند شده و طی چندین عملیات ضربتی و جداگانه هر ۱۲ نفر آنها را دستگیر و از مخفیگاه سارقان تعدادی خودرو، موتورسیکلت واموال مسروقه کشف کردند.
  فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهمان در بازجویی های ماموران به ۱۵ فقره سرقت خودرو و ۱۰ فقره سرقت از مغازه اعتراف کردند که تحقیقات تکمیلی جهت مشخص شدن سایر جرایم آنها ادامه دارد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *