• جمع آوری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهر ۹۵

  تصویر روز: معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهر سال ۹۵ خبر داد.

  سعید متصدی گفت: براین اساس به همه تولیدکنندگان موتورسیکلت هشت ماه مهلت داده شده است تا به جای موتورسیکلت کاربراتوری موتورسیکلت ان‍ژکتوری تولید کنند.
  وی با بیان اینکه موتورسیکلت‌های کاربراتوری معادل پنج خودروی سواری استاندارد آلودگی تولید می کنند تعداد این نوع متورسیکلت‌ها را در کشور بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه برشمرد و افزود: برآوردها نشان می دهد آلودگی این تعداد موتورسیکلت برابر ۵۴ میلیون خودروی سواری است.

  متصدی یکی از اقداماتی که می تواند تا اندازه زیادی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد تبدیل سیستم های سوخت رسانی در موتورسیکت‌ها اعلام کرد و افزود : با توجه به اینکه موتور محرکه موتورسیکلت‌های کاربراتوری وارداتی است کمیته ملی کاهش آلودگی هوا با درنظرگرفتن همه شرایط تصمیم گرفت تا از این پس به جای واردات موتورهای انژکتوری موتورهای کاربراتوری وارد کشور شود.

  وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در ۴۴ واحد تولیدی با ۲۴۰ مدل در کشور تولید می شود تعداد موتورسیکلت‌های انژکتوری را که هم اکنون در کشور تولید می شود به طور متوسط ۱ درصد مجموعه تولیدات داخلی دانست و گفت: تولید کنندگان می توانند در مدت تعیین شده سفارش‌های خود را تغییر داده و بجای موتورهای محرکه کاربراتوری ، انژکتوری خریداری کنند.

  به گزارش صدا و سیما متصدی همچنین با اشاره به اینکه براساس قانون بودجه امسال ۱۰ درصد از بودجه صندوق ملی توسعه باید در محیط زیست ، اب و کشاورزی هزینه شود افزود : برهمین اساس سازمان حفاظت محیط زیست از صنایعی که فعالیت های زیست محیطی داشته باشند و از آلودگی واحدهای خود بکاهند حمایت می کند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *