morgh

شب عید مشکل تامین گوشت مرغ نداریم

تصویر روز: نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت مرغ شب عید وجود ندارد، گفت: هیچ گزارشی از آلودگی طیور به کرونا ارائه نشده است.

به گزارش تصویر روز حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفتگو بامهر با بیان اینکه مشکلی در تأمین گوشت مرغ مورد نیاز جامعه برای ایام عید وجود ندارد، گفت: پیش بینی ما برای بازار مرغ در ایام عید بازاری آرام است، بازار مصرف در این ایام دچار چالش نخواهد بود اما احتمال زیان تولیدکنندگان وجود دارد.

وی ادامه داد: زمان جوجه ریزی برای تولید شب عید، قیمت جوجه یکروزه به حدود ۵٠٠٠ تومان رسیده بود و مرغداران جوجه مورد نیازشان را دو برابر قیمت مصوب خریدند ضمن اینکه درحال حاضر با کاهش تقاضا قیمت جوجه نیز کاهش یافته و به حدود ٢٠٠٠٠ تومان رسیده است.

این مقام مسئول افزود: بنابراین قیمت تمام شده تولید هرکیلوگرم مرغ زنده برای تولیدکنندگانی که این کالا را شب عید وارد بازار می‌کنند، ٩٧٠٠ تا ١٠٠٠٠ تومان است.

وی اضافه کرد: هم اکنون با توجه به شرایط خاص جامعه، شیوع کرونا و کاهش قدرت خرید مردم تولیدکنندگان نگران انباشت کالای تولیدی خود یا کاهش شدید نرخ آن در بازار مصرف هستند و باتوجه به توقف صادرات، دولت باید از همین الان برای این مساله برنامه ریزی کند که در صورت عدم جذب مرغ‌های تولیدی از سوی بازار، شرکت پشتیبانی امور دام بتواند آنها را به صورت توافقی خریداری کند.

اسدالله نژاد توضیح داد: به دلیل شیوع کرونا، کشورهای دیگر درخواستی برای خرید مرغ از ایران ندارند و صادرات کاملاً متوقف شده است.

وی قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده را در حال حاضر به صورت نقدی ٨۶٠٠ تومان و مرغ گرم را بین ١٢هزار و٧٠٠ تومان تا ١٣ هزار و ٢٠٠ تومان اعلام کرد.

اسدالله نژاد در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق خوردن مرغ، افزود: تمام مراحل طول کشتار و بسته بندی مرغ با دستگاه انجام می‌شود و احتمال برخورد مستقیم دست انسان با آن بسیار کم است بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد ضمن اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر آلودگی دام‌ها و طیور به این ویروس وجود نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *