tala foroshi

بازار سکه و طلا بدون مشتری ماند

تصویر روز: کشتی آرای با بیان اینکه قیمت طلا و سکه به دلیل کاهش قیمت ارز درحالت تعادل قرار دارد، گفت: با توجه به کاهش تقاضا در بازار، سکه هیچ حبابی ندارد.

به گزارش تصویر روز محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با تسنیم،‌ درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری اظهارداشت:‌ هر اونس طلا ۱۶۷۴ دلار است که نسبت به هفته قبل ۸۸ دلار افزایش داشته ولی کاهش قیمت ارز در بازار داخلی، مانع افزایش قیمت طلا و سکه در بازار شده است.

وی با بیان اینکه قیمت ها در بازار طلا و سکه در حالت تعادل قرار دارد، افزود:‌ از سوی دیگر با توجه به کاهش شدید تقاضا و کاهش خریدار در سطح بازار جهانی و قیمت ارز، تغییرات قیمت طلا و سکه خیلی مختصر بوده و هیچ حبابی ندارد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ادامه داد: قیمت سکه طرح جدید ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۵ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان تعیین شده و فروخته می شود.

وی با بیان اینکه،‌ قیمت هر مثقال طلا ۲ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان، تصریح کرد: یک گرم طلای ۱۸ عیار ۶۰۲ هزار و ۲۰۰ تومان است که به نسبت افزایش اونس جهانی، قیمت طلا و سکه افزایش نیافته است و دلیل آن کاهش و بعبارتی ثبات قیمت ارز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *