mask.1

چین ۴ میلیارد عدد ماسک به ۵۰ کشور فروخت

تصویر روز: مقامات چینی اعلام کردند که این کشور از ابتدای ماه مارس تاکنون حدود ۴ میلیارد عدد ماسک به کشورهای خارجی برای مقابله با ویروس جدید کرونا( کوید ۱۹) فروخته و در عین حال تلاش کرده است تا نگرانی ها از صادرات تجهیزات پزشکی را از بین ببرد.

به گزارش تصویر روز به نقل از ایرنا با وجود کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر خاک چین، پکن کارخانه‌ها را تشویق می کند تا در زمانی که سایر کشورها با کمبود مواجه هستند، تولید تجهیزات پزشکی را افزایش دهند.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن در کشورهای جهان به ویروس کوید ۱۹ مبتلا شده و بیش از ۶۸ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، « جین های» یک مقام در اداره گمرک چین گفت: از ابتدای ماه مارس ، چین به بیش از پنجاه کشور ۳،۸۶ میلیارد ماسک ، ۳۷.۵ میلیون دست لباس محافظ ، ۱۶۰۰۰ دستگاه تنفس و ۲.۸۴ میلیون دستگاه برای تشخیص ویروس کرونا صادر کرده است.

ارزش این صادرات ۱۰.۲ میلیارد یوان معادل ۱.۳۳ میلیارد یورو برآورد شده است. برخی کشورها از کیفیت تجهیزات پزشکی چینی شکایت کرده اند.

درهمین زمینه ، هلند در تاریخ ۲۸ مارس اعلام کرد که ۶۰۰ هزار ماسک از یک محموله ۱.۳ میلیون یورویی ورودی از چین را به دلیل عدم مطابقت آنها با استانداردهای کیفیت بازگردانده است.

چین با اعلام اینکه ماسک های بی کیفیت را از چرخه صادرات خارج کرده است، پاسخ داد: کارخانه سازنده به وضوح اظهار داشت که این ماسک ها برای استفاده جراحی نیست.

همچنین ، در پایان ماه مارس ، اسپانیا هزاران اسکنر نامعتبر و غیرقابل استفاده را پس از دریافت آنها از یک شرکت چینی که مجوزهای لازم را نگرفته بود ، پس داد.

مقامات چینی روز یکشنبه در پاسخ به اطلاعات درج شده در رسانه ها مربوط به کیفیت تجهیزات پزشکی چینی، تأکید کردند که «این اطلاعات واقعیت ها را منعکس نمی کنند».

«جیانگ فن» یکی از مقامات وزارت بازرگانی چین گفت: در واقع چندین عامل وجود دارد ، از جمله اینکه چین دارای استانداردها معیارهایی برای استفاده است که با سایر کشورها تفاوت دارند.

وی افزود: استفاده نامناسب می تواند باعث شک و تردید در مورد کیفیت شود. سخنان جیانگ فن با اظهارات هفته گذشته سخنگوی وزارت خارجه چین همسو است.

سخنگوی وزارت خارجه چین بارها از رسانه های غربی خواسته است که موضوعات را «سیاسی نکنند» و یا « انگ نزنند و هیاهو نکنند».

چین قوانین مربوط به صادرات تجهیزات پزشکی ویژه ویروس کرونا را سخت تر کرده به گونه ای که این محصولات مطابق با استانداردهای چینی و مقرراتی است که کشورهای وارد کننده اعلام کرده اند.

« ژانگ چی» یکی از مقامات مسئول در اداره ملی تجهیزات پزشکی چین، گفت که چین همچنین توانایی های خود را در انجام آزمایشات برای شناسائی ویروس کوید ۱۹ افزایش داده است ، به طوری که می تواند روزانه بیش از چهارمیلیون آزمایش انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *