metro.3

رشد ۴۰ درصدی مسافران مترو

تصویر روز: مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد که لازم است مسافران مترو حتما از ماسک استفاده کنند.
به گزارش تصویرروز فرنوش نوبخت در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت تردد مسافران در مترو در روز جاری گفت: هنوز آمار قطعی از وضعیت خرید و فروش بلیت‌ها در روز جاری به دست نیامده است؛ اما مشاهدات عینی نشان می‌دهد که تعداد مسافران در مترو کاهش یافته است و شاید یکی از علت‌ها لغو طرح ترافیک باشد.

وی با بیان این که روز گذشته بیش از ۲۶۰ هزار مسافر از مترو استفاده کردند که البته این آمار نسبت به قبل از شیوع کرونا بسیار اندک است، ادامه داد: ما قبل از شیوع کرونا روزانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مسافر جابجا می‌کردیم؛ اما این ۲۶۰ هزار نفر نسبت به هفته‌های اخیر که کرونا شیوع پیدا کرده بود، رشد چشمگیری داشت.

نوبخت با بیان این که روز گذشته استفاده از مترو نسبت به روزهای پیش از این حدود ۴۰ درصد افزایش یافته بود، گفت: اما امروز شاهد آن هستیم که تعداد مسافران کاهش یافته است.

وی با بیان این که وضعیت ایستگاه‌ها خلوت است و در این ایستگاه‌های تقاطعی نیز مسافران در حال جابجایی هستند، افزود: خوشبختانه مردم تا حدودی طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند اما با این حال لازم است که مجددا آموزش‌های لازم به آنها داده شود.

مدیر عامل مترو تهران افزود: از شهروندان درخواست می‌شود که حتما در زمان استفاده از مترو از ماسک استفاده کنند؛ چرا که این مسئله موجب عدم انتقال بیماری به سایر مسافران می‌شود و به علامت‌های نصب شده نیز توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *