trump

ترامپ در همه ایالت‌ها فاجعه بزرگ اعلام کرد

تصویر روز: رئیس جمهور آمریکا رسما در همه ایالت‌های این کشور وضعیت فاجعه مهم و بزرگ اعلام کرده که این مساله در تاریخ ایالات متحده بی سابقه است.
به گزارش تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رسما در ایالت وایومینگ هم وضعیت فاجعه بزرگ اعلام کرده که این بدان معناست که اکنون در همه 50 ایالت آمریکا به خاطر شیوع ویروس کرونا وضعیت فوق العاده و بحرانی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، این نخستین بار است که یک رئیس جمهور آمریکا در هر 50 ایالت وضعیت فاجعه بزرگ اعلام می کند.

اعلام وضعیت فاجعه بزرگ در همه ایالت های آمریکا در شرایطی است که به گفته “جاد دیر ” معاون سخنگوی کاخ سفید تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تا روز شنبه به بیش از 519 هزار نفر رسیده است. حداقل 20 هزار نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

تلفات ویروس کرونا در آمریکا از ایتالیا نیز پیشی گرفته و آمار قربانیان در این کشور تنها در 5 روز دو برابر شده است. تعداد مبتلایان به این ویروس نیز در سراسر جهان به بیش از 1.7 میلیون نفر و تعداد فوتی ها نیز به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

پس از آنکه بیش از 200 نفر دیگر در ایالت وایومینگ به ویروس کرونا مبتلا شدند، مارک گوردون فرماندار این ایالت رسما نامه‌ای را برای ترامپ نوشته و خواستار اعلام وضعیت فوق العاده و فاجعه در این ایالت شده است.

با اعلام وضعیت فوق العاده و فاجعه، منابع مالی مورد نیاز دولت فدرال برای دولتهای محلی و ایالتی قابل استفاده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *