unnamed 2

لغو طرح ترافیک مسافران اتوبوس را کم نکرد

تصویر روز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بابیان اینکه در 2 روز گذشته نسبت به اعزام اتوبوس‌های کمکی به ایستگاه‌های پر تقاضا اقدام کرده‌ایم، گفت: لغو طرح ترافیک مسافران اتوبوس را کم نکرده است.

به گزارش فارس، محمود ترفع درباره وضعیت اتوبوس‌های تهران اظهارداشت: تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم تا پروتکل‌های مربوط به رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل های مرتبط با فاصله گذاری را در ناوگان اتوبوسرانی اجرا شود.

وی افزود: البته اجرای هیچ پروتکل و دستورالعملی به اندازه توجه مسافران به موضوعات بهداشتی و رعایت فاصله ایمن در حفظ سلامت خودشان موثر نیست.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت هر اتوبوس محدود و مشخص است، در صورتی که با رعایت فاصله گذاری، این ظرفیت را محدودتر کرده‌ایم، اظهار کرد: طبیعی است اگر مظروف یک ظرف چند برابر گنجایش آن باشد، آن ظرف سرریز می کند.

ترفع با بیان اینکه در دو روز گذشته نسبت به اعزام اتوبوس های کمکی به ایستگاه های پر تقاضا اقدام کرده ایم، تصریح کرد: به طور مشخص ایستگاه تقاطعی چهار راه حضرت ولیعصر(عج) که محل تلاقی خطوط یک و ۷ بی آر تی و خطوط ۳ و ۴ مترو و از پر مسافرترین ایستگاه های اتوبوس است را به صورت ویژه مورد توجه قرار داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان از شهروندان درخواست کرد در صورتی که اتوبوس شلوغ بود، منتظر اتوبوس بمانند و ضمن رعایت فاصله ایمن، هنگام استفاده از اتوبوس حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

ترفع خاطرنشان کرد: با لغو طرح ترافیک نه تنها مسافران اتوبوس کم نشده بلکه در شرایط موجود که از هر ۳ کارمند دولتی در تهران، ۲ نفر در شهر تردد می کنند، ادارات خصوصی و مراکز فروش اقلام ضروری باز هستند افزایش مسافران اتوبوس دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *