mask

۹۴ درصد تهرانی‌ها نوروز در خانه ماندند

تصویر روز: بر اساس نظرسنجی‌ ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، 93.7 درصد شهروندان تهرانی اعلام کردند در ایام نوروز در منزل مانده‌اند و 62 درصد نیز گفتند در صورت تداوم کرونا در قرنطینه خانگی می‌مانند.

به گروه تصویر روز به نقل از فارس، در نظر سنجی اخیر ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که با همکاری مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از شهروندان تهرانی انجام شد، ۹۳.۷ درصد مردم درباره رعایت نکات در ایام نوروز اعلام کردند فقط با خانواده خود در منزل مانده‌اند.

همچنین ۸۸.۶ درصد اظهار کردند به مسافرت خارج از شهر نرفته‌ و ۸۵.۹ درصد عنوان کردند که به دید و بازدید اقوام درجه دو و دوستان و آشنایان نرفته‌اند.

در این نظر سنجی که برخی از پاسخگویان بیش از یک گزینه را انتخاب کردند، ۸۳.۸ درصد اظهار کردند به بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها و ۸۱.۴ درصد به دید و بازدید اقوام درجه یک نرفته‌اند؛ ضمن اینکه ۷۸ درصد مردم در مراجعه به سوپرمارکت و پمپ بنزین اصول بهداشتی را رعایت کرده‌اند و ۶۸.۲ درصد اظهار کردند هر یک ساعت، ۲۰ ثانیه دست‌هایشان را شسته‌اند.

خرید مایحتاج روزمره؛ علت خروج حدود ۷۶ درصد شهروندان

۷۶.۱ درصد نیز در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر شما برای چه کارهایی از منزل خارج می‌شوید؟»، خرید مایحتاج روزمره را علت خروج خود از منزل عنوان کردند.

همچنین در این نظر سنجی که برخی پاسخگویان بیش از یک گزینه را انتخاب کرند؛ ۱۷.۴ درصد فعالیت شغلی و ۱۶.۶ درصد مراجعه به داروخانه، درمانگاه یا بیمارستان را علت خروج خود از منزل اعلام کردند.

۱۴.۷ درصد نیز اظهار کردند که اصلا از خانه خارج نمی‌شوند و ۷.۵ درصد نیز امور بانکی، ۵.۰ درصد هوا خوری و خیابان گردی، ۰.۷ درصد مهمانی و دورهمی و ۰.۶ درصد نیز آرایشگاه را دلیل خروج خود از منزل عنوان کردند.

۶۲ درصد مردم در صورت تداوم کرونا در قرنطینه خانگی می‌مانند

62 درصد نیز اظهار کردند در صورت ادامه ویروس کرونا و شیوع آن در کشور و همچنین تداوم تعطیلات تا بهتر شدن وضعیت و کنترل بیماری در قرنطینه خانگی می‌مانند.

۳۵.۴ درصد نیز اعلام کردند با رعایت اصول بهداشتی کارهای روزمره را ادامه داده و ۱.۱ درصد عنوان کردند به شهرهای دیگر سفر می‌کنند.

۰.۵ درصد شهروندان تهرانی در پاسخ به این پرسش، گزینه سایر را انتخاب کردند و ۱.۰ درصد نیز به این سوال پاسخی ندادند.

۸.۹ درصد شهروندان نیز در پاسخ به این پرسش که «در صورت رفع محدودیت‌های اعمال شده و بازگشایی مراکز با وجود تداوم شیوع کرونا به کدام یک از این مراکز مراجعه می‌کنید؟»، گزینه مراکز تجاری و خرید، ۷.۶ درصد، باشگاه‌های ورزشی، استخر و ورزشگاه ها، ۶.۲ درصد، آرایشگاه‌ها، ۶.۲ درصد پارک‌ها و مراکز تفریحی، ۵.۵ درصد، اماکن مذهبی و زیارتگاهی و ۳.۴ درصد نماز جماعت و جمعه را انتخاب کردند.

۲.۶ درصد شهروندان تهرانی گزینه سایر، ۲.۴ درصد رستوران و کافی شاپ، ۱.۹ درصد سینما، تئاتر، کنسرت و ۰.۷ درصد کلینیک‌های زیبایی را انتخاب کردند.

۶۳.۲ درصد شهروندان نیز اعلام کردند در صورت رفع محدودیت‌های اعمال شده و بازگشایی مراکز با تداوم شیوع کرونا، به هیچکدام از این مراکز مراجعه نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *