rahmani.vazir

کالا به وفور در کشور موجود است

تصویر روز: وزیر صمت اعلام کرد: از آنجا که کالا به وفور در کشور موجود است، مشکلی از نظر تامین مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

 به گزارش صدا و سیما؛ به نقل از خانه ملت،  رضا رحمانی پس از نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جلسه امروز درباره اثرات اقتصادی کرونا، میزان تولید تجهیزات پزشکی و … بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست برنامه‌های خود را برای رفع نیاز‌های حوزه درمان و کاهش تبعات اقتصادی کرونا تشریح کرد.
وی درباره تنظیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: از اواسط سال گذشته جلسات متعددی به منظور تامین کالای مورد نیاز مردم برگزار و به موجب آن کالا‌های اساسی ذخیره شد، این اقدام منجر شد که پس از شروع کرونا مشکلی در تامین مایحتاج روزانه مردم ایجاد نشود.
اقای رحمانی ضمن تشکر از همکاری اصناف همزمان با شروع کرونا، تصریح کرد: بسیاری از کسبه مانند نانوایی‌ها، سوپر مارکت‌ها و … در ماه‌های اخیر حتی یک روز نیز تعطیل نبودند.
وی با بیان اینکه خطوط تولید بسیاری از واحد‌های تولیدی به منظور تامین اقلام مورد نیاز حوزه درمانی تغییر کرد، افزود: واحد‌های تولیدکننده مواد بهداشتی، با ۱۰۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند.
اقای رحمانی با بیان اینکه اقلام مختلفی برای ماه مبارک رمضان ذخیره شده و کالا به وفور در کشور موجود است، اضافه کرد: با توجه به ذخایر موجود، مشکلی در تامین کالا‌های ماه مبارک رمضان وجود ندارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید با رفع مشکلات ارزی، واردات مواد اولیه و … زمینه رونق تولید را فراهم کرد، تصریح کرد: تا انتهای سال علیرغم شرایط جدید کشور-شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت- کالا‌های اساسی تامین شده است.
وی مدیریت واردات را یکی از برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برشمرد و افزود: باید با کاهش وارداتِ کالا‌هایی که در داخل تولید می‌شود، به واحد‌های تولیدی کمک و زمینه رونق تولید را فراهم کرد.
اقای رحمانی با بیان اینکه بسته حمایت از صادرات نهایی شده و ابلاغ می‌شود، ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در این طرح به عنوان پیشگام انتخاب شده است که می‌توان با استفاده از ظرفیت کشور‌های همسایه و جذب بازار این کشور‌ها مازاد تولیدات صنعتی و کشاورزی را صادر کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات غیرنفتی در سال گذشته حدود ۴۲ میلیارد دلار بود، تصریح کرد: با توسعه صادرات از یک سو واردات ارز به کشور افزایش می‌یابد و از سوی دیگر اشتغال زایی رقم می‌خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *