sanat

موافقت با اعطای تسهیلات به شرکتهای نرم افزاری

تصویر روز: از سال 1399 و با توافق صورت گرفته با صندوق توسعه ملی، از این پس تسهیلات این صندوق به شرکت های نرم افزاری دارای «پروانه بهره برداری تولید فناوری اطلاعات (نرم افزار) از وزارت صنعت، معدن و تجارت» نیز تعلق می گیرد.

به گزارش تصویر روز فرزاد اسماعیل زاده مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات گفت؛ در راستای اجرایی سازی بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1398 کل کشور و به منظور حمایت از فعالیت های اقتصادی شرکت های نرم افزاری برای جهش تولید و اشتغال و در پی همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مصوبه 20/12/1398 هیأت عامل صندوق توسعه ملی، صندوق توسعه ملی و بانک های عامل، تسهیلاتی در قالب طرح و سرمایه درگردش به شرکتهای دارای «پروانه بهره برداری تولید فناوری اطلاعات (نرم افزار) از وزارت صنعت، معدن و تجارت» اعطا می کنند.

بر اساس ابلاغیه صندوق توسعه ملی، شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای پروانه بهره برداری تولید فناوری اطلاعات (نرم افزار) از وزارت صمت می باشند، همانند سایر رسته های بخش صنعت به عنوان واحد صنعتی تلقی شده و امکان استفاده از تسهیلات ریالی از محل منابع ماده 52 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) را دارند.

همچنین واحدهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که علاوه بر پروانه بهره برداری از وزارت صمت دارای تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند، امکان استفاده از تسهیلات مختص شرکت های دانش بنیان و تخفیف 4 درصدی در نرخ سود تسهیلات مربوطه را نیز خواهند داشت.

به گفته اسماعیل زاده، فهرست بانک های عاملی که تسهیلات فوق را ارائه می دهند به تفکیک حوزه فعالیت، نوع تسهیلات، و سهمیه های پیش بینی شده در سایت صندوق توسعه ملی به نشانی http://www.ndf.ir قابل دسترس می باشد.

همچنین شرکت های تولید کننده نرم افزار که تاکنون نسبت به دریافت پروانه بهره برداری تولید اقدام ننموده اند، می توانند جهت بهره مندی از این تسهیلات و سایر تسهیلات قانونی این پروانه از طریق سامانه الکترونیکی صدور این پروانه به نشانی http://amarsanat.mimt.gov.ir/software نسبت به ثبت نام و ارائه درخواست خود اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *