baran 1

موج جدید بارش‌ها از هفته آینده

تصویر روز: کارشناس سازمان هواشناسی: طبق نقشه‌های هواشناسی از ابتدای هفته آینده موج جدیدی از بارش‌ها وارد کشور خواهد شد.

محمد اصغری در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: با ورود سامانه بارشی که چند روزی در جنوب شرق کشور فعال بود شاهد بارندگی‌های بسیار خوبی در نیمه جنوبی کشور بودیم. هم اکنون این سامانه در شرق کشور فعال است و در خراسان جنوبی، یزد و بخش‌هایی از کرمان هوا ابری و در بخش‌هایی بارش گزارش شده است.
وی ادامه داد: با گذشت زمان این سامانه از کشور خارج می‌شود، اما از دیشب از سمت شمال غرب سامانه بارشی دیگری وارد کشور شد و به سرعت دو سوم شمالی کشور درگیر شد.
اصغری گفت: هموطنان ما در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، زنجان، قزوین، همدان، تهران، سمنان و با تاخیر خراسان شمالی باید منتظر وقوع رگبار و باران باشند.
وی افزود: شدت بارندگی‌ها در استان‌های زنجان، قزوین و البرز خواهد بود. یکی از هسته‌های بارش هم بر روی غرب سواحل دریای خزر است.
کارشناس هواشناسی ادامه داد:هموطنان ما در کردستان، کرمانشاه و لرستان هم باید منتظر وقوع بارش با شدت کمتر باشند. امروز و فردا احتمال جاری شدن روان آب در خراسان شمالی وجود دارد.
وی گفت:کسانی که قصد سفر به شمال دارند آگاه باشند علاوه بر اینکه دریای خزر به شدت مواج خواهد شد، شاهد بارش در این مناطق خواهیم بود.
اصغری افزود:، اما از شنبه موج جدید بارش‌ها از بخش‌های جنوب و غربی وارد کشور خواهد شد. در کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان و بخش‌هایی از اصفهان، تهران، سمنان، البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی از روز شنبه به بعد باز هم بارش داریم.
وی ادامه داد: اگر هفته بعد بخواهیم آماری ارائه کنیم چند پیک بارش داریم. بجز بخش‌های جنوبی کشور و جنوب شرق در بقیه مناطق حداقل در یک ایستگاه شاهد وقوع بارش هستیم. اما هسته بارندگی‌ها در استان‌های مرتبط با کوه‌های زاگرس مرکزی یعنی چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق خوزستان و غرب اصفهان واقع خواهد شد.
کارشناس هواشناسی گفت: اوج بارش بر روی کوه‌های قزوین، البرز، زنجان و هسته دیگر در غرب سواحل دریای خزر است.
وی افزود: اردیبهشت ماه نیم درجه به طور میانگین خنک‌تر از شرایط عادی است، اما طبق خروجی مدل‌ها در خرداد، تیر و مرداد دمای هوا نیم درجه بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *