1130630 406

اخذ تابعیت روسیه آسان‌تر شد

تصویر روز: رئیس جمهوری روسیه قانونی را امضا کرد که گرفتن تابعیت روسیه را آسانتر می‌کند.

به گزارش تصویر روز به نقل از ایرنا، قانون تسهیل تابعیت روسیه روز جمعه در پورتال اخبار رسمی روسیه منتشر شده و در روز ۱۷ ماه آوریل (روزجمعه گذشته) در مجلس دومای روسیه و شورای فدراسیون (مجلس سنا) تایید شده است.

در سند منتشر شده خاطرنشان شده است که این قانون ۹۰ روز پس از انتشار، اعتبار اجرایی پیدا می‌کند.

براساس این قانون، متقاضیان دیگر برای گرفتن تابعیت روسیه نیازی به ترک تابعیت قبلی ندارند ضمن اینکه شرط حضور مداوم به مدت سه سال در روسیه برای اخذ تابعیت لغو شده است.

افرادی که حداقل سه سال با اتباع روسیه ازدواج کرده باشند نیز به شرط اینکه فرزند مشترک داشته باشند، می‌توانند منبع درآمد خود را اعلام نکنند. ( این اقدام به دلیل مواجه نشدن متقاضی با موضوع پرداخت مالیات بردرآمد باعث افزایش میل افراد به اخذ تابعیت می‌شود).

بر اساس قانون جدید اتباع خارجی یا افراد بدون تابعیت اگر یک سال در روسیه کار کرده باشند و در صورتی که پس از اول ماه جولای سال 2002 در این کشور تحصیلات عالی کسب کرده باشند مشمول تسهیل دریافت تابعیت روسیه می‌شوند.

ولادیمیر پوتین چند ماه پیش بر لزوم تسهیل دریافت تابعیت روسیه تاکید کرد و تصویب قانون جدید در این زمینه را برای توسعه و پیشرفت روسیه لازم دانست.

گفتنی است، دولت روسیه به دنبال آن است از راه جذب اتباع خارجی و دادن تابعیت روسیه به آنها، از یک طرف نیروی کار برای چرخاندن چرخ اقتصادی خود را تامین کند و از سوی دیگر جای خالی کاهش جمعیت این کشور را به دلیل کاهش میل فرزندآوری در روسها پر کند.

البته همواره مردم جمهوری های سابق شوروی در اولویت پذیرش بوده اند که عمدتا امور خدماتی و سطح پایین در این کشور را برعهده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *