bank pasargad

اجرای طرح «گام» در بانک ‌پاسارگاد

تصویر روز: بانک‌ پاسارگاد با اجرای طرح گواهی اعتبار مولد «گام»، در راستای تأمین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی، بدون نیاز به افزایش نقدینگی گام برمی‌دارد.
به گزارش تصویر روز بانک‌پاسارگاد، طرح گواهی اعتبار مولد «گام»، یک بسته اعتباری است که با هدف تأمین سرمایه در گردش زنجیره‌ی تولید، توسط بانک‌مرکزی ایران طراحی شده‌است.

در این طرح، تولیدکنندگان می‌توانند بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسطه، از بانک عامل، درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کنند. دارندگان این اوراق می‌توانند آن را تا سررسید، نزد خود نگه دارند، یا به فروشنده مواد اولیه تحویل دهند و یا در بازار سرمایه تنزیل کنند. این اوراق با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، در زمره‌ی اوراق بدهی و دارای سررسید است و جهت بازپرداخت آن، بانک به‌عنوان ضامن محسوب می‌شود.

بر اساس این خبر، بانک پاسارگاد با اجرای این طرح، ضمن هدایت هدفمند اعتبارات به سمت تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی کشور، از انحراف تسهیلات اعطایی به بخش غیرمولد نیز جلوگیری می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی بانک‌پاسارگاد به شماره 82890 و همچنین سامانه CRM در سایت این بانک به آدرس https://www.bpi.ir/crm به‌صورت شبانه‌روزی آماده‌ی پاسخگویی به سؤالات هم‌‌وطنان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *