unnamed 4

برگزاری چهارمین جشنواره مطبوعات استان البرز

تصویر روز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان البرز با همکاری خانه مطبوعات استان البرز خبر داد.

به گزارش تصویر روز ناصر مقدم با اعلام این خبر اظهار داشت : برگزاری این جشنواره با هدف ، ارتقاء سطح کیفی خبر و اطلاع رسانی در استان،گسترش فرهنگ مطالعه و روزنامه خوانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه¬های استان و نیز توسعه ظرفیت های موجود مطبوعات برگزار خواهد شد.
وی افزود بخشهای اصلی جشنواره: 1. مقاله 2. یادداشت و سرمقاله 3. عکس(خبری، غیر خبری) 4. خبر5.گزارش(خبری، تحلیلی) 6.مصاحبه 7. تیتر8. طراحی و صفحه آرایی9.طنز مکتوب10. طرح و کاریکاتور و بخش¬های موضوعی شامل : 1-رونق تولید(حمایت از کالای ایرانی)2- جهش تولید3-توسعه استان البرز4. حقوق شهروندی5. دین و معنویت6. نشاط اجتماعی7. خانواده و سبک زندگی8. آب ،محیط زیست9. چالش ها و آسیب¬های اجتماعی(طلاق،حاشیه نشینی،اعتیاد،فساد اداری،بیکاری،فقر)10. نظام سلامت با محوریت ویروس کرونا خواهد بود.
ناصر مقدم بیان داشت : آثار رسیده در بخش های موضوعی جداگانه بررسی شده و از رسانه ای که بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات فوق داشته باشد تجلیل خواهد شد . در این بخش ارسال اصل و یا تصویر چاپ شده آثاربه دبیرخانه الزامی است و نیازی به بارگذاری این آثار در سامانه نمی باشد.
ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره به شرح ذیل می باشد:
1. آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله زمانی ابتدای تیرماه1398تا پایان خردادماه1399دریکی از نشریات استانی،خبرگزاریها، پایگاه های خبری استان و سرپرستی های نشریات سراسری منتشر شده باشد.
2.آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر در صفحه منتشره قید شده باشد و مطالب با امضای مستعار پذیرفته نمی شود. (افرادی که آثار آنها با نام مستعار و کد ثبت می گردد باید به تأیید مدیر مسئول رسانه رسیده باشد.)
تبصره: نمایندگی های نشریات سراسری وخبرگزاری ها به منزله مدیرمسئول رسانه شناخته نمی-شوند و باید توسط مدیرمسئول در مرکز تأیید گردد.
3. مطالب مربوط به رسانه های فاقد مجوز و همچنین بولتن های داخلی امکان شرکت در جشنواره را ندارند.
4. هر متقاضی مجاز به شرکت در 3 بخش از جشنواره میباشد و در هر بخش می تواند حداکثر تا 2 اثر را بارگذاری نماید که در مجموع 6 اثر پذیرفته می شود ، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.
5. رسیدگی به آثار یک مرحله ای و توسط هیأت داوران جشنواره خواهد بود.
6.هیات داوران امکان ارسال اثر به جشنواره را ندارند و قاعده داوری بدین ترتیب خواهد بود که برای رد یا تأیید هر اثر، نظرنصف به اضافه یک رأی هیأت داوران تعیین کننده خواهدبود.
7. تعداد اعضای شرکت کنندگان دربخش های مختلف جشنواره، رتبه بندی خواهند شد:
1. بالای 15 نفر شرکت کننده:نفرات اول، دوم وسوم انتخاب خواهد شد.
2. ما بین 10تا 15 نفر شرکت کننده:نفرات اول و دوم انتخاب خواهد شد.
3. بین 5 تا 10نفر شرکت کننده: فقط یک نفر
4. تعداد آثار کمتر از مقدار تعیین شده در بخش های دیگر ادغام یا حذف می¬گردد.
الف.متقاضیان شرکت در جشنواره می بایست از تاریخ 20 اردیبهشت 99 با مراجعه به سایتhttp://alborz.pressfestival.ir/آثار خود را تا تاریخ20/4/99 بارگذاری نموده و همچنین به صورت چاپ شده به دبیرخانه ارسال نمایند .
اختتامیه : 15 مردادماه 1399 به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار
نشانی دبیرخانه : البرز-بعداز پل آزادگان-خیابان مطهری-جنب شاهد2-اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز-معاونت فرهنگی و رسانه ای-گروه امور رسانه ای.
تلفن دبیرخانه :32524849 -026

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *